← Atpakaļ

Recidivējoša bakteriālā vaginoze. Vai recidivējoša?

Bakteriālā vaginoze (BV) ir biežākā vaginālā infekcija sievietēm reproduktīvajā vecumā, nākamās pēc sastopamības ir maksts kandidoze un trihomoniāze. 5—70% sieviešu dzīves laikā cieš no šīs infekcijas. Sievietēm Latvijā BV ir izplatīta problēma, tomēr precīzus saslimstības datus nav iespējams nosaukt, jo neviens no SSK–10 slimību klasifikācijas kodiem neprecizē BV.


Aktualitāte

ASV apmēram 30% sieviešu 14—49 gadu vecumā konstatēta šī slimība — tas ir aptuveni 21 miljons sieviešu. Ik gadu apmēram 10 miljoni sieviešu ASV piesaka vizīti pie ārsta saistībā ar pastiprinātiem izdalījumiem no maksts.

Datus par saslimstību ar šo vaginālo infekciju Latvijā nav iespējams iegūt, jo SSK–10 (starptautiskais slimību klasifikators) paredz slimības klasifikāciju ar kodu B96 — citi bakteriāli ierosinātāji kā citās nodaļās klasificētu slimību cēloņi un N76 — citi maksts un ārējo dzimumorgānu iekaisumi, diemžēl BV ierosinātājus neprecizējot.

To, ka problēma ar BV diagnostiku un ārstēšanu Latvijā tomēr ir…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti