← Atpakaļ

Tikko diagnosticēts 2. tipa cukura diabēts. Dzīvesveida izmaiņas un sākotnējā medikamentozā terapija

Epidemioloģiski pētījumi liecina, ka diagnoze Diabetes mellitus tiek noteikta arvien biežāk. Hronisko komplikāciju un to izraisīto smago sociālo seku dēļ diabēts kļūst par globāli nozīmīgu problēmu, kuras risināšanā nepieciešams atbilstīgs rīcības plāns.


Kardiovaskulāras slimības, nieru mazspēja ar hronisku hemodialīzi, redzes traucējumi retinopātijas dēļ, neiropātiski traucējumi, diabētiskās pēdas sindroms ir komplikācijas, kas pasliktina pacientu dzīves kvalitāti un saīsina paredzamo dzīvildzi. Lai gan daudzās attīstītajās valstīs pieaug 2. tipa cukura diabēta pacientu skaits (skat. 1. attēlu), nav vienotas visaptverošas darbības programmas situācijas uzlabošanai.2. tipa cukura diabēta izplatība pasaulē

Diabēta aprūpes standarti

2015. gada janvārī žurnālā Diabetes Care publicēti jaunie Amerikas Diabēta asociācijas (ADA) Diabēta aprūpes standarti 2015 ar 14 stratēģiskajiem virzieniem.

  • Diabēta aprūpes uzlabošana: diabēta aprūpes…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti