← Atpakaļ

Vena saphena mazspējas un varikozes ārstēšana. Daudzveidīgu tehnoloģiju iespējas

Pirms 20 gadiem fleboloģijā ienāca jaunākās tehnoloģijas, kas izmainījušas gan pieeju, gan kvalitāti vēnu ārstēšanā. Šajā rakstā piedāvāju ieskatu jaunākajās tehnoloģijās vēnu ķirurģijā un pieredzes uzkrājumu trīspadsmit gadu garumā.


Pirmoreiz vēnu varikoze aprakstīta pirms 4000 gadiem. Pirms 2400 gadiem Hipokrats aprakstījis konceptuālu flebektomiju — atkārtotas punkcijas varikozajos mezglos, lai atbrīvotos no “sliktajām asinīm”, kas baro venozo čūlu. [1; 2] Pirmais, kas veicis flebektomiju, varētu būt bijis Aulus Cornelius Celsus (56. g.p.m.ē.—40. g.m.ē.), jo dažos saglabājušos dokumentos aprakstīta varikozu vēnu izraušana ar neasu āķi vai piededzināšana un kompresijas pārsēja izmantošana pēc tam. [3] Tomēr tikai pēdējos 100 gados būtiski attīstījusies vēnu ķirurģija. Mūsdienu ambulatoro flebektomiju, ko caur 2 mm gariem griezieniem veic ar speciālu āķīti…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti