← Atpakaļ

Vai elpceļu slimniekiem jābaidās no rudens?

Kā pavasaris, tā rudens tradicionāli tiek uzskatīts par gadalaiku, kam ir lielāka negatīvā ietekme uz cilvēku veselību nekā vasarai vai ziemai. Elpceļu simptomi pacientiem var variēt no vieglas deguna tecēšanas līdz astmas vai hroniskas obstruktīvas plaušu slimības uzliesmojumiem. Kas rudenī patiesībā mainās un kāda tam ir nozīme?


Latvijā sākusies rudens sezona ar dzeltenām un sārtām lapām, kas dažiem ir iedvesmas avots, ar pelēkām debesīm un ilgām lietavām, kas vieniem rada depresiju, bet vēl citiem nozīmē darbīgu ražas novākšanas laiku. Tipiskā Latvijas rudenī diezgan strauji pazeminās gaisa temperatūra, laiks ir vējains un lietains, izteikti pieaug gaisa mitrums. Sezona parasti ir salīdzinoši gara — no septembra sākuma vai reizēm pat augusta beigām līdz vēlam novembrim vai decembra sākumam. Meklējot rakstus par veselīgu dzīvesveidu rudenī, atrodam daudzus ieteikumus, kā pasargāt bērnu, kā pārvarēt rudens nogurumu un pretoties vīrusiem, kā stiprināt sevi, dzerot…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti