Dzērveņu ekstrakts ir efektīvs urīnceļu infekciju profilaksē zīdaiņiem

Doctus . | 2016. gada 19. janvāris

Pētnieki no Granadas (Spānijā) un Kvopio (Somijā) universitātēm apstiprinājuši, ka dzērveņu ekstrakts palīdz cīņā ar urīnceļu infekciju (UCI) ekskluzīvi barotiem zīdaiņiem, kuri jaunāki par 12 mēnešiem.

Dzērveņu ekstrakta efekts neskaitāmos pētījumos saistīts ar tā sastāvā esošiem proantocianīdiem. Tā molekulas strauji metabolizējas zarnās – urīnā tā koncentrācija ir ļoti zema.

Pētījumā piedalījās 85 bērni, kas jaunāki par 1 gadu un 107 bērni vecāki par 1 gadu, kuriem novēroja atkārtotas urīnceļu infekcijas. 75 bērniem nozīmēja dzērveņu ekstraktu, pārējiem (n=117) nozīmēja trimetoprimu (antibiotika, ko lieto urīnceļu infekciju ārstēšanai).

Šajā pētījumā pierādīts, ka dzērveņu ekstrakts ir efektīvs profilaktisks līdzeklis zīdaiņiem ar vezikoureterālo refluksu (VUR), kas reizē arī samazina antibakteriālās rezistences risku.

Pētījuma autori plāno pētīt dzērveņu ekstrakta pretiekaisuma īpašības nefropātiju ārstēšanā, kas attīstās pēc pielonefrīta un refluksa.

AVOTS: V. Fernández-Puentes, J. Uberos, R. Rodríguez-Belmonte, M. Nogueras-Ocaña, E. Blanca-Jover, E. Narbona-López. Efficacy and safety profile of cranberry in infants and children with recurrent urinary tract infection. Anales de Pediatría (English Edition), 2015; 82 (6): 397.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Nekomplicētas urīnceļu infekcijas

    Urīnceļu infekcijas (UCI) ir viens no biežākajiem ambulatoro vizīšu iemesliem pie urologa. Ja kabinetā ienāk jauna, skaista, veiksmīga sieviete, bet ar skumju atblāzmu sejā un vēl piebilst: “Jūs esat mana pēdējā cerība,” — diezgan droši varu minēt, ka sūdzības būs par biežiem urīnceļu iekaisumiem. Lasīt visu