Dzērveņu ekstrakts ir efektīvs urīnceļu infekciju profilaksē zīdaiņiem

Doctus . | 2016. gada 19. janvāris

Pētnieki no Granadas (Spānijā) un Kvopio (Somijā) universitātēm apstiprinājuši, ka dzērveņu ekstrakts palīdz cīņā ar urīnceļu infekciju (UCI) ekskluzīvi barotiem zīdaiņiem, kuri jaunāki par 12 mēnešiem.

Dzērveņu ekstrakta efekts neskaitāmos pētījumos saistīts ar tā sastāvā esošiem proantocianīdiem. Tā molekulas strauji metabolizējas zarnās – urīnā tā koncentrācija ir ļoti zema.

Pētījumā piedalījās 85 bērni, kas jaunāki par 1 gadu un 107 bērni vecāki par 1 gadu, kuriem novēroja atkārtotas urīnceļu infekcijas. 75 bērniem nozīmēja dzērveņu ekstraktu, pārējiem (n=117) nozīmēja trimetoprimu (antibiotika, ko lieto urīnceļu infekciju ārstēšanai).

Šajā pētījumā pierādīts, ka dzērveņu ekstrakts ir efektīvs profilaktisks līdzeklis zīdaiņiem ar vezikoureterālo refluksu (VUR), kas reizē arī samazina antibakteriālās rezistences risku.

Pētījuma autori plāno pētīt dzērveņu ekstrakta pretiekaisuma īpašības nefropātiju ārstēšanā, kas attīstās pēc pielonefrīta un refluksa.

AVOTS: V. Fernández-Puentes, J. Uberos, R. Rodríguez-Belmonte, M. Nogueras-Ocaña, E. Blanca-Jover, E. Narbona-López. Efficacy and safety profile of cranberry in infants and children with recurrent urinary tract infection. Anales de Pediatría (English Edition), 2015; 82 (6): 397.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • Nekomplicētas urīnceļu infekcijas

  Urīnceļu infekcijas (UCI) ir viens no biežākajiem ambulatoro vizīšu iemesliem pie urologa. Ja kabinetā ienāk jauna, skaista, veiksmīga sieviete, bet ar skumju atblāzmu sejā un vēl piebilst: “Jūs esat mana pēdējā cerība,” — diezgan droši varu minēt, ka sūdzības būs par biežiem urīnceļu iekaisumiem. Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu

 • Monētas izmēra gudrais insulīna plāksteris

  Doctus . | 2020. gada 13. februāris

  Pētnieki strādā pie gudrā insulīnu izdalošā plākstera izstrādes, kas varētu monitorēt un pārvaldīt glikozes līmeni cilvēkiem ar cukura diabētu, kā arī ievadīt nepieciešamo insulīna devu. Lasīt visu

 • Amlodipīna lietošana saistīta ar zemāku podagras risku

  Doctus . | 2020. gada 11. februāris

  Senioriem ar hipertensiju amlodipīna lietošana samazina iltermiņa podagras risku, salīdzinot ar lisinoprilu vai hlortalidonu. Lasīt visu