Pētījums: subklīniska onihomikoze 2. tipa cukura diabēta pacientiem

Doctus . | 2016. gada 8. janvāris

Nagos sēnīšu infekcija var būt bez jebkādām klīniskām pazīmēm. Tā kā cukura diabēta pacientiem onihomikoze parasti ir sarežģīti ārstējama un var attīstīties komplikācijas, agrīna sēnīšu infekcijas noteikšana ir svarīga, lai no iespējamām komplikācijām izvairītos.

Veikts pētījums, lai noteiktu subklīniskas onihomikozes biežumu 2.tipa cukura diabēta pacientiem un noskaidrotu iespējamu saistību ar neiropātijas attīstību šiem pacientiem.

Šķērsgriezuma, novērojuma pētījumā piedalījās 2.tipa cukura diabēta pacienti, kuriem vizuāli nebija izmaiņas kājas īkšķa nagā. Visiem veica naga apgriešanu, šo naga fragmentu nokrāsoja ar hematoksilīnu un eozīnu un PAS krāsām, un izmeklēja mikroskopiski.

Kopējais pacientu skaits pētījumā – 106. Sēnīšu infekciju konstatēja 8 cilvēku nagu paraugos, visiem šiem pacientiem bija slikti kontrolēts diabēts un 6 no tiem – attīstījusies neiropātija.

Naga apgriešana un mikroskopiska izmeklēšana, lai noteiktu subklīnisku infekciju varētu būt vienkārša sijājošās diagnostikas metode pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu onikomikozes izslēgšanai.

AVOTS: Elbendary A. Subclinical Onychomycosis in Patients With Type II Diabetes. Dermatol Reports. 2015 Dec 17;7(3):6099.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Insektu izraisītas dermatozes. Klīniskais raksturojums

    Dabā mīt daudz dažādu insektu, kas īpaši pavasara un vasaras periodā kož un dzeļ cilvēka ādā. Parasti šo kodumu radītais iekaisums ir neliels un ātri izzūd. Taču ir insekti, kuru kodums izraisa klīniski nozīmīgu ādas reakciju vai kuri izplata slimības. Insekta koduma klīniskās pazīmes atkarīgas gan no insekta sugas un pacienta organisma reakcijas, gan arī no sekundāriem faktoriem, piemēram, ja attīstās komplikācijas ar strutainu infekciju. Lasīt visu

  • Melanoma. Agresīva, taču novēršama

    Jau vairākus gadus maijā speciālisti visā pasaulē pievērš uzmanību ādas ļaundabīgu veidojumu aktualitātei. Apmēram 85 % melanomas gadījumu saistīti ar hronisku ekspozīciju UV stariem. Lai gan cilvēku zināšanas par aizsargkrēmu lietošanu un citiem profilaktiskiem pasākumiem ir samērā labas, diemžēl realitātē noteikumus ievēro retais. Lasīt visu

  • Dažādā atopiju pasaule. Joprojām plaši pētīta

    Pēdējās desmitgadēs pieaugusi tādu atopisku slimību kā atopiskais dermatīts, alerģisks rinīts un astma attīstības biežums. Var apgalvot, ka šobrīd vidēji katram piektajam cilvēkam ir kāda alerģiska izpausme. Lasīt visu