Pētījums: subklīniska onihomikoze 2. tipa cukura diabēta pacientiem

Doctus . | 2016. gada 8. janvāris

Nagos sēnīšu infekcija var būt bez jebkādām klīniskām pazīmēm. Tā kā cukura diabēta pacientiem onihomikoze parasti ir sarežģīti ārstējama un var attīstīties komplikācijas, agrīna sēnīšu infekcijas noteikšana ir svarīga, lai no iespējamām komplikācijām izvairītos.

Veikts pētījums, lai noteiktu subklīniskas onihomikozes biežumu 2.tipa cukura diabēta pacientiem un noskaidrotu iespējamu saistību ar neiropātijas attīstību šiem pacientiem.

Šķērsgriezuma, novērojuma pētījumā piedalījās 2.tipa cukura diabēta pacienti, kuriem vizuāli nebija izmaiņas kājas īkšķa nagā. Visiem veica naga apgriešanu, šo naga fragmentu nokrāsoja ar hematoksilīnu un eozīnu un PAS krāsām, un izmeklēja mikroskopiski.

Kopējais pacientu skaits pētījumā – 106. Sēnīšu infekciju konstatēja 8 cilvēku nagu paraugos, visiem šiem pacientiem bija slikti kontrolēts diabēts un 6 no tiem – attīstījusies neiropātija.

Naga apgriešana un mikroskopiska izmeklēšana, lai noteiktu subklīnisku infekciju varētu būt vienkārša sijājošās diagnostikas metode pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu onikomikozes izslēgšanai.

AVOTS: Elbendary A. Subclinical Onychomycosis in Patients With Type II Diabetes. Dermatol Reports. 2015 Dec 17;7(3):6099.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Melasma. Iemesli, profilakse un ārstēšana

    Melasma (saukta arī par hloazmu, “grūtnieču masku”) ir hroniska, recidivējoša, iegūta hiperpigmentācija epidermā un dermā, rodoties melanīna depozītiem, ko rada hiperreaktīvi melanocīti (bez hiperplāzijas). Tā biežāk sastopama sievietēm, īpaši reproduktīvajā vecumā, ķermeņa vietās, kas visvairāk pakļautas saules iedarbībai, piemēram, uz sejas. [1] Lasīt visu

  • Ādas īpatnības ziemā. Sausas ādas kopšana

    Āda ir cilvēka orgāns, kas nepārtraukti pakļauts ārējās vides faktoru ietekmei. Mūsu āda darbojas kā biosensors, reaģējot uz izmaiņām apkārtējā vidē, ar mērķi uzturēt organisma homeostāzi. Vides apstākļi ādas stāvokli var iespaidot gan pozitīvā, gan negatīvā veidā: ietekmējot ādas integritāti un traucējot barjerfunkciju. Vesela epidermas barjera ir atslēga uz veselīgu ādu. [1—3] Lasīt visu

  • Atopiskais dermatīts. Aktuālie jautājumi un mīti

    Diagnoze “atopiskais dermatīts” alergologa kabinetā izskan ļoti bieži. Varētu pat teikt, ka pacienti ar atopisko dermatītu (AD) ir lielākā daļa no visiem pacientiem konsultatīvā poliklīnikā pie bērnu alergologa. Nereti šiem pacientiem jāvelta daudz laika, jo ārsta uzdevums ir izskaidrot slimības būtību, gaitu, iemeslus, profilaksi, un pie katra punkta var aizkavēties ļoti ilgi. Lasīt visu