Pētījums: subklīniska onihomikoze 2. tipa cukura diabēta pacientiem

Doctus . | 2016. gada 8. janvāris

Nagos sēnīšu infekcija var būt bez jebkādām klīniskām pazīmēm. Tā kā cukura diabēta pacientiem onihomikoze parasti ir sarežģīti ārstējama un var attīstīties komplikācijas, agrīna sēnīšu infekcijas noteikšana ir svarīga, lai no iespējamām komplikācijām izvairītos.

Veikts pētījums, lai noteiktu subklīniskas onihomikozes biežumu 2.tipa cukura diabēta pacientiem un noskaidrotu iespējamu saistību ar neiropātijas attīstību šiem pacientiem.

Šķērsgriezuma, novērojuma pētījumā piedalījās 2.tipa cukura diabēta pacienti, kuriem vizuāli nebija izmaiņas kājas īkšķa nagā. Visiem veica naga apgriešanu, šo naga fragmentu nokrāsoja ar hematoksilīnu un eozīnu un PAS krāsām, un izmeklēja mikroskopiski.

Kopējais pacientu skaits pētījumā – 106. Sēnīšu infekciju konstatēja 8 cilvēku nagu paraugos, visiem šiem pacientiem bija slikti kontrolēts diabēts un 6 no tiem – attīstījusies neiropātija.

Naga apgriešana un mikroskopiska izmeklēšana, lai noteiktu subklīnisku infekciju varētu būt vienkārša sijājošās diagnostikas metode pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu onikomikozes izslēgšanai.

AVOTS: Elbendary A. Subclinical Onychomycosis in Patients With Type II Diabetes. Dermatol Reports. 2015 Dec 17;7(3):6099.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Atopiskais dermatīts. Aktuālie jautājumi un mīti

    Diagnoze “atopiskais dermatīts” alergologa kabinetā izskan ļoti bieži. Varētu pat teikt, ka pacienti ar atopisko dermatītu (AD) ir lielākā daļa no visiem pacientiem konsultatīvā poliklīnikā pie bērnu alergologa. Nereti šiem pacientiem jāvelta daudz laika, jo ārsta uzdevums ir izskaidrot slimības būtību, gaitu, iemeslus, profilaksi, un pie katra punkta var aizkavēties ļoti ilgi. Lasīt visu

  • Tetovējumi. Riski un komplikācijas

    Termins “tetovēšana” radies no taitiešu vārda “tattau”, un process apzīmē permanentu jeb paliekošu pigmenta granulu ievadīšanu ādā. [10] Tetovēšana izsenis izmantota reliģiskiem, estētiskiem, sociāliem un kulturāliem mērķiem, [20] mūsdienās tie kļuvuši par popkultūras fenomenu — pētījumos ASV vismaz viens tetovējums ir 24 % respondentu, [24] Eiropā vidēji 12 % no populācijas. [33] Lasīt visu

  • Insektu izraisītas dermatozes. Klīniskais raksturojums

    Dabā mīt daudz dažādu insektu, kas īpaši pavasara un vasaras periodā kož un dzeļ cilvēka ādā. Parasti šo kodumu radītais iekaisums ir neliels un ātri izzūd. Taču ir insekti, kuru kodums izraisa klīniski nozīmīgu ādas reakciju vai kuri izplata slimības. Insekta koduma klīniskās pazīmes atkarīgas gan no insekta sugas un pacienta organisma reakcijas, gan arī no sekundāriem faktoriem, piemēram, ja attīstās komplikācijas ar strutainu infekciju. Lasīt visu