← Atpakaļ

Podagras ārstēšanas iespējas

Podagra ir iekaisīga slimība, ko izraisa nātrija urātu izgulsnēšanās locītavās un audos. Tā ir biežākā iekaisīgā artrīta forma vīriešiem, tās sastopamība un attīstības biežums pieaug sievietēm menopauzē. Šajā rakstā apskatīsim ārstēšanas iespējas un ar ārstēšanu saistīto komplikāciju pārvaldību.


Kristālu veidošanos izraisa hiperurikēmija (ja urīnskābes līmenis > 6 mg/dl jeb 360 µmol/l), tomēr lielākoties pacientiem ar hiperurikēmiju podagra neattīstās. Slimība izpaužas ar locītavu iekaisuma epizodēm, kas lielākoties ir viegli ārstējamas un novēršamas, tomēr var attīsties arī nieru litiāze, tofu veidošanās iekšējos orgānos un citās struktūrās.

Tofi var veidoties locītavās un ap tām, kā arī citur audos. Urātu kristālu identificēšana sinoviālajā šķidrumā, kas iegūts paasinājuma laikā, vai no iepriekš iekaisušas asimptomātiskas locītavas neārstētiem pacientiem, vai aspirējot tofu, ir vienkārša, ļauj ātri un skaidri…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti