← Atpakaļ

Rehabilitācija pēc krūts vēža operācijas. Biežākās problēmas un to pārvaldība

SPKC dati liecina, ka visvairāk diagnosticētais ļaundabīgais audzējs 2015. gadā bija krūts vēzis. Jā, to ārstē arvien veiksmīgāk, taču kas notiek pēc krūts vēža ārstēšanas? Šajā rakstā apskatīsim biežākās problēmas, ar ko pacientes saskaras pēc krūts vēža ārstēšanas, kā arī rehabilitācijas posmus.


Klīniskie piemēri

Pacientei 57 gadi. 2007. gadā operēts ļaundabīgs audzējs kreisajā krūtī, ordinēta ķīmijterapija un staru terapija. Pacientes psiholoģiskais stāvoklis smags, ir grūtības pārvarēt stresu, sāpes kreisajā krūtī un rokā. Paciente atzīmē sāpes un stīvumu locītavās. Pēc terapijas pieaug tūska kreisajā rokā. Pacientei pēc operācijas iestājās menopauze, zuda reproduktīvā funkcija. Ir kustību ierobežojumi kreisajā pusē, paciente var pacelt roku taisni par 170 grādiem, uz sāniem par 170 grādiem. Muskuļu spēka un izturības mērena samazināšanās kreisajā pusē. Paciente nevar atgriezties iepriekšējā darbā, grūtības atrast…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti