Žurnāli

UZ OKTOBRA NUMURA VĀKA

Jāzeps BAŠKO, torakālais ķirurgs

               Par vāka tēlu: “Ne jau laikapstākļi nosaka cilvēka pašsajūtu un laimi!”

Medicīnā strādā: 49 gadus

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “1970. gadā pirmā patstāvīgi veiktā plaušu rezekcijas operācija, 1975. gadā medicīnas zinātņu kandidāta disertācija, 1992. gadā medicīnas zinātņu doktora grāds, 1995. gadā Latvijas Torakālo ķirurgu biedrības dibināšana, 2001.—2010. gadā Latvijas Torakālo ķirurgu biedrības prezidents, Torakālās ķirurģijas centra un 6. Torakālās ķirurģijas nodaļas vadītājs, P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Latvijas Ārstu biedrības arodtiesas priekšsēdētājs, Trīszvaigžņu ordeņa virsnieks, profesora Ilmāra Lazovska balvas laureāts medicīnā.”

Dzīves vērtības: “Ģimene un bērni, manu vecāku un vecvecāku piemiņas saglabāšana. Draugi, ar kuriem kopā izietas skolas, izbrauktas krāčainas upes, izkāpti kalni, atbrīvoti ozoli, kopā orientējoties, izskrieti Latvijas un gandrīz visu Eiropas valstu meži, purvi un kalni. Mana bagātība ir kopā ar dzīvesbiedri un bērniem izkoptais dārzs. Mana bagātība un vērtība ir mani skolotāji — kolēģi, ar kuriem bijusi iespēja kopā strādāt trīs gadus Bauskas slimnīcā un 46 gadus P. Stradiņa slimnīcā un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā.”

Dzīves princips: “Katra jauna diena sākas ar lūgšanu pateicībā par to, ka man atkal dota jauna diena, iespēja agrāk nolemto darbu īstenošanai un jaunu atziņu iegūšanai.”

Foto, vāka māksliniece: Inese Austruma

Uz augšu ↑