← Atpakaļ

Astma, HOPS, astma—HOPS? Terapija un dzimumu atšķirības

Patiesā hronisku obstruktīvu plaušu slimību izplatība nav zināma, bet lēš, ka gandrīz 40 % populācijas kādā dzīves posmā ir diagnosticēta hroniska obstruktīva elpceļu slimība. HOPS ļoti nosacīti var uzskatīt par vīriešu slimību, astmu par sieviešu, bet šajā literatūras apskatā plašāk par astmas—HOPS pārklāšanās sindromu un par atšķirībām ārstēšanā.


HOPS diagnoze ģimenes ārsta praksē: dzimumu atšķirības un spirometrijas nozīme diagnostikā

AVOTS: Roberts NJ, Patel IS, Partridge MR. The diagnosis of COPD in primary care; gender differences and the role of spirometry. J Resp Med, 2015, Dec.

Sievietes ar HOPS uzliesmojumiem veido pusi no visiem stacionēšanas gadījumiem HOPS dēļ un stacionēšanas biežums pēdējās desmitgadēs sievietēm pieaudzis. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, vai starp dzimumiem ir atšķirības HOPS diagnostikā.

Pētījumā iekļāva 445 pacientus, kuru ģimenes ārsti bija izteikuši aizdomas par HOPS diagnozi vai to diagnosticējuši. Visiem šiem pacientiem pētījuma gaitā veica spirometrijas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti