Žurnāli

UZ DECEMBRA NUMURA VĀKA

Marina KOVAĻOVA, kardioloģe, interniste, Jelgavas poliklīnikas galvenā ārste

             Par vāka tēlu: “Ziemassvētku laiks — laiks paanalizēt paveikto, pamācīties no šā gada neveiksmēm, lai nākotnē mūs gaidītu tikai veiksmes. Laiks nospraust nākamā gada profesionālos mērķus, plānot nākotnes ceļojumus. Satikties ar radiem un draugiem — varbūt kādu sen neesam redzējuši!”

Medicīnā strādā: 33 gadus

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “1983. gadā, pabeigusi Rīgas Medicīnas institūtu, pēc valsts sadales sāku mācības internatūrā Jelgavas Neatliekamajā palīdzībā. Pēc internatūras man palaimējās sākt pilnvērtīga ārsta darbu Jelgavas pilsētas slimnīcas kardioloģijas nodaļā, kur mans skolotājs bija kardioloģijas nodaļas vadītājs Dr. Cemahs Anšelevičs. 2000. gadā kardioloģijas un terapijas nodaļas apvienoja, izveidoja iekšķīgo slimību nodaļu, kur es turpināju strādāt par ordinatoru. 2010. gadā kļuvu par nodaļas vadītāju. Ir ļoti svarīgi, ka apkārt ir komanda, ka kolēģi ir jāciena, ka ārsti nevar iztikt bez māsiņām un sanitārītēm. Tad šā gada sākumā nāca man ļoti negaidīts piedāvājums un es kļuvu par Jelgavas poliklīnikas galveno ārsti, paralēli turpinot strādāt par ambulatoro kardioloģi.”

Ārpus darba: “Mēs ar vīru, kas arī ir ārsts, daudz ceļojam. Ar autobusu esam izbraukājuši praktiski visu Eiropu. Ceļošana ir kā slimība — tikko esi atgriezies no viena ceļojuma, tā gandrīz uzreiz atkal gribas iekāpt kādā transportlīdzeklī un braukt atkal.”

Dzīves princips: “Jācenšas dzīvē redzēt iespējami vairāk pozitīvā, pret pacientiem un visiem apkārtējiem jāizturas tā, kā gribētu, lai izturas pret tevi. Nepārtraukti mācīties un nebaidīties no grūtībām. Visu ir iespējams pārvarēt!”

Foto, vāka māksliniece, grims: Inese Austruma

Uz augšu ↑