← Atpakaļ

Endokrinoloģija. Ģimenes ārsts jautā speciālistam

Pacientus ar endokrīnām slimībām ģimenes ārsta praksē sastopam ik dienas. Kā savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt vairogdziedzera slimību? Cik bieži pacientiem ir hipoglikēmijas? Kad pacientu nosūtīt uz stacionāru? Rakstā apkopoti ģimenes ārstu sagatavoti jautājumi, kurus risināt palīdz endokrinologi.


Kādas profilaktiskās analīzes dzīves laikā ieteicamas klīniski veselam pacientam, lai iespējami agrāk atklātu endokrinoloģiskās slimības?

Klīniski veseliem pacientiem rekomendējamas laboratoriskās analīzes, kādas raksturīgas ilgstošām asimptomātiskām vai subklīniskām slimībām, kas var attīstīties par nopietnām komplikācijām (piemēram, cukura diabētu, vairogdziedzera slimībām vai hiperparatireoīdismu). Laboratoriskās analīzes, kas ik pacientam jāveic kaut reizi dzīves laikā, ir glikozes līmenis asinīs (tukšā dūšā) vai glikētā hemoglobīna līmenis (HbA1c), kalcija līmenis, tireotropā hormona līmenis (TSH). Rekomendējama arī lipidogramma…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti