Sirsniņas mūsu asinsritē

Doctus . | 2016. gada 12. februāris

Cepumi, konfektes, baloni, atklātnītes – šajās dienās visapkārt viss iegūst sirds formu. Sirdis ir pat mūsu asinsritē – izrādās, ka asinīs proteīns, kura ir visvairāk – seruma albumīns, ir izlocīts sirds formā.

Seruma albumīna struktūra

Šim proteīnam ir neskaitāmas funkcijas organismā, tas uztur normālu šķidruma koncentrāciju audos, transportē tūkstošiem molekulu u.c.

Pētot cilvēku un ne-cilvēku izcelsmes proteīnu struktūru zinātniekie gūst ieskatu proteīnu dažādajās funkcijās un iespējās tos sizntezēt lai, piemēram, nogādātu medikamentus mērķa audiem.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā un kāpēc zinātnieki pēta bioloģisko molekulu formas, ieskatieties šeit (lapa angļu valodā): https://www.nigms.nih.gov/Education/pages/Factsheet_StructuralBiology.aspx

AVOTS: NIH, National Institute of General Medical Sciences (NIGMS). "A heart-shaped protein." ScienceDaily. ScienceDaily, 11 February 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Proteīni saistīti ar astmas attīstību

    Doctus . | 2015. gada 23. februāris

    Pētnieki no Viskonsīnas medicīnas koledžas atklājuši saistību starp specifisku olbaltumvielu un pēc vīrusa infekcijas astmas attīstību, kas ir pirmais solis, lai izstrādātu jaunas astmas terapijas iespējas, kas pasargātu no pēc vīrusa astmas attīstības bērniem.   Lasīt visu