← Atpakaļ

Vīrushepatīts C. Ekstrahepatiskās izpausmes

Apmēram 170 miljoni cilvēku visā pasaulē ir inficēti ar C hepatīta vīrusu (HCV). Diemžēl 55—85 % gadījumu HCV veiksmīgi izvairās no inficētās personas imūnās atbildes, tādējādi izraisot hronisku infekciju. HCV gaita ir ļoti mainīga, šā neviendabīguma iemesli līdz galam nav skaidri. Tie var būt saistīti gan ar paša vīrusa, gan pacienta, gan vides faktoriem.


Hroniskas HCV infekcijas rezultātā var attīstīties aknu ciroze un hepatocelulāra karcinoma, tomēr HCV ietekmē ne tikai aknu darbību. Lai gan hepatocīti ir galvenā HCV tropisma vieta, vīrusam raksturīga arī vir-kne izpausmju ārpus aknām. Pēc HCV atklāšanas diezgan ātri konstatēta arī tā saistība ar vairākām ārpus aknu izpausmēm (slimībām). Taču šo saistību ticamības līmenis ir diezgan atšķirīgs. Ārpus aknu izpausmju spektrs var negatīvi ietekmēt vispārējo izdzīvošanu ar HCV inficētiem pacientiem. Perspektīvā pētījumā Taivānas iedzīvotāju populācijā, kurā piedalījās gandrīz 24 000 pieaugušo vecumā no 30 līdz 65 gadiem, pēc…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti