← Atpakaļ

Divus soļus uz priekšu. Baiba RAUHVARGERE, anestezioloģe–reanimatoloģe

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas ārste BAIBA RAUHVARGERE izbaudījusi gan administratores darbu, gan nopelnījusi ventspilnieku piešķirto titulu “Gada ārsts”. Sarunā ar viņu uzrunā cieņpilnā attieksme pret pacientiem un viņu tuviniekiem. Viņa teic: mediķim nav tiesību pacelt balsi slimnieka klātbūtnē un pat tad, ja ārsts ir nevaļīgs, slimniekam jāvelta tik ilgs laiks, cik nepieciešams.


Baiba RAUHVARGEREŠis gads vēl tikai ieskrējies — kā jums tas sācies?

Diezgan gaiši, man ir savas mazās apņemšanās, ko var paveikt katru dienu pa mazumiņam, bet tās saistītas ar privāto dzīvi. Atklāt apņemšanās negribu, jo tad tās var nepiepildīties.

Rīgas Medicīnas institūtu beidzāt 1986. gadā ar sarkano diplomu. Pēc anestezioloģijas un reanimatoloģijas internatūrā pavadītā gada sākāt strādāt Ventspils slimnīcā. Kāpēc tieši tāda izvēle — medicīna?

Man būs Latvijas mediķu saimei diezgan tipiska atbilde — mans tēvs Zigfrīds Eberšteins bija ķirurgs un mamma Asnīte bakterioloģe laborante. Kopš četru gadu vecuma braukāju ar trīsriteni pa…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti