Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi un akūta nieru mazspēja

Doctus . | 2016. gada 7. marts

Āzijā veiktā pētījumā skaidrota saistība starp neselektīviem un ciklooksigenāzes-2 ( COG-2) selektīvajiem nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem un akūtas nieru mazspējas attīstību.

Novērojuma pētījums veikts, izmantojot Taivānas nacionālās veselības apsdrošināšanas izpētes datubāzes datus (Taiwan's National Health Insurance Research Database) par periodu no 2010.-2012.gadam.

Par akūtas nieru mazspējas (ANM) gadījumu uzskatīti pacienti, kas stacionēti šādu primāro diagnozi. Katram ANM gadījumam pielīdzināja 4 nejaušināti izvēlētus kontroles gadījumus, kas pielāgoti pēc vecuma un dzimuma. Pētījuma laikā atlasīti 6199 pacienti ar ANM un 24 796 pacienti kontroles grupā.

Analizējot datus, iegūtie rezultāti parāda, ka pacientiem kas lieto, vai nesen lietojuši nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus (neselektīvos), ir lielāks risks ANM attīstībai. Šādu sakarību nenovēroja selektīvo COG-2 lietotājiem.

No šī pētījuma var secināt, ka ar akūtu nieru mazspēju saistīta neselektīvo nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošana.

AVOTS: Chou CI, et al. Adverse Effects of Oral Nonselective and cyclooxygenase-2-Selective NSAIDs on Hospitalization for Acute Kidney Injury: A Nested Case-Control Cohort Study. Medicine (Baltimore). 2016 Mar;95(9):e2645.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti