Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi un akūta nieru mazspēja

Doctus . | 2016. gada 7. marts

Āzijā veiktā pētījumā skaidrota saistība starp neselektīviem un ciklooksigenāzes-2 ( COG-2) selektīvajiem nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem un akūtas nieru mazspējas attīstību.

Novērojuma pētījums veikts, izmantojot Taivānas nacionālās veselības apsdrošināšanas izpētes datubāzes datus (Taiwan's National Health Insurance Research Database) par periodu no 2010.-2012.gadam.

Par akūtas nieru mazspējas (ANM) gadījumu uzskatīti pacienti, kas stacionēti šādu primāro diagnozi. Katram ANM gadījumam pielīdzināja 4 nejaušināti izvēlētus kontroles gadījumus, kas pielāgoti pēc vecuma un dzimuma. Pētījuma laikā atlasīti 6199 pacienti ar ANM un 24 796 pacienti kontroles grupā.

Analizējot datus, iegūtie rezultāti parāda, ka pacientiem kas lieto, vai nesen lietojuši nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus (neselektīvos), ir lielāks risks ANM attīstībai. Šādu sakarību nenovēroja selektīvo COG-2 lietotājiem.

No šī pētījuma var secināt, ka ar akūtu nieru mazspēju saistīta neselektīvo nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošana.

AVOTS: Chou CI, et al. Adverse Effects of Oral Nonselective and cyclooxygenase-2-Selective NSAIDs on Hospitalization for Acute Kidney Injury: A Nested Case-Control Cohort Study. Medicine (Baltimore). 2016 Mar;95(9):e2645.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • Aspirīns primārajā profilaksē: vajadzīgs individuāls izvērtējums

  Doctus . | 2020. gada 20. februāris

  Jaunākās primārās profilakses vadlīnijas iesaka lietot aspirīnu indivīdiem ar augstu primāro kardiovaskulāro notikumu risku, ja viņi ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem, bet ne tiem, kuriem ir pāri 70 gadiem. Tomēr cilvēkiem pēc 70 gadu vecuma kardiovaskulāro notikumu risks ir daudz augstāks nekā pirms 70 gadu vecuma. Lasīt visu

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu