← Atpakaļ

Sāpes kaklā. Endokrīnas slimības pacientam

Klīniskā gadījuma demonstrācijā pacients, kam anamnēzē ilgstošas sāpes kaklā un neefektīva febrilitātes ārstēšana — maldīgs uzskats par bakteriālas ģenēzes izraisītu otorinolaringoloģisku slimību. Kāds ir patiesais kakla sāpju iemesls?


Klīniskā gadījuma apraksts

Pacients, 41 gadu vecs, šā gada 4. janvārī iestājies Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā ar ģimenes ārsta nosūtījumu, kurā kā pamata klīniskā diagnoze — neskaidras etioloģijas drudzis.

Stacionēšanas brīdī pacients sūdzas par sāpēm kakla abos sānos, kas vairāk izteiktas kakla lejasdaļā, sāpēm rijot, paaugstinātu temperatūru 37,5 °C no rītiem un 39 °C vakaros, krišanos svarā, sliktu dūšu, nespēku.

NMC posmā konsultē otorinolaringologs, izslēdz akūtu otorinolaringoloģisku patoloģiju un ar diagnozi “hronisks faringīts un GERS” lūdz terapeita konsultāciju. Ordinē omeprazolu 40 mg × 2.

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti

  • Apdegumu brūces un to kopšana

    Efektīva apdegumu brūču ārstēšana ne vienmēr ir vienkārša. Svarīgi ir savlaicīgi un pareizi novērtēt apdeguma smaguma pakāpi un svarīgākos faktorus, kas ietekmē konkrētā pacienta brūču dzīšanu. Apdegumu gadījumos ļoti liela nozīme ir pirmajai palīdzībai, kas praktiski vienmēr ir paša cietušā vai līdzcilvēku ziņā. Lasīt visu

  • Nianses bērna aprūpē. Ģimenes ārsts vaicā, pediatrs atbild

    Jaundzimušo reģistrs vēsta, ka Latvijā 2018. gadā piedzima 19 115 bērni. Vistrauslākais periods gan pašam bērnam, gan arī vecākiem ir pirmais dzīves gads, kad rodas visvairāk neskaidru jautājumu, uz kuriem jārod drošticama atbilde. Lasīt visu

  • Laimas slimība

    Laimas slimība ir sistēmiska slimība, ko izraisa spirohetas Borrelia burgdorferi. Katru gadu Latvijā reģistrē vairākus simtus saslimšanas gadījumu, izplatību šeit nodrošina divas ērču sugas - Ixodes ricinus (nāk no Eiropas un lielākoties sastopama Daugavas kreisajā krastā) un Ixodes persulcatus (nāk no Krievijas un sastopama Daugavas labajā krastā). Sezonas laikā arvien svarīgi ir aktualizēt šo problēmu. Lasīt visu