← Atpakaļ

Urīnizvadkanāla sašaurinājums. Terapijas izaicinājumi

Urīnizvadkanāla sašaurinājums jeb uretras striktūra ir komplicēta slimība. Ņemot vērā ne tikai pacienta sūdzības, kas var būt saistītas ar kādu citu priekšdziedzera slimību, piemēram, priekšdziedzera labdabīgu hiperplāziju, prostatītu un priekšdziedzera vēzi, bet arī slimības daudzveidīgo etioloģiju, šīs slimības ārstēšana ir tikai ķirurģiska.


Svarīgi rūpīgi izmeklēt pacientu, lai noteiktu pareizu diagnozi un izvēlētos piemērotu terapiju. Ķirurģiskās terapijas metodes ir dažādas, šobrīd visbiežāk izmantotā ķirurģiskā metode ir urīnizvadkanāla bužēšana jeb dilatācija un minimāli invazīva endoskopiska iekšējā uretrotomija. Pēc šīs manipulācijas pozitīvu rezultātu novēro 50—80 % pacientu ar uretras striktūru. Biežāk veiksmīgāku terapijas rezultātu vēro pacientiem, kam uretras striktūra ir idiopātiskas izcelsmes, viņiem arī recidīvus novēro retāk. Striktūras recidīvs agrīnāk un biežāk attīstās gadījumos, kad striktūras garums ir lielāks par 1 cm, veiktas vairākas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti