← Atpakaļ

Miega traucējumi. Parasomnijas un obstruktīvā miega apnoja

Apzināts kontakts ar apkārtējo pasauli cilvēkam miega laikā zūd, miegs ir vitāli svarīgs organisma stāvoklis un nepieciešamība pēc tā ir nepārvarama. Apmēram trešdaļu dzīves cilvēks pavada miegā. Miega laikā samazinās visu CNS daļu aktivitāte, īpaši garozā, kas spilgti izpaužas galvas smadzeņu biopotenciālu pierakstā — elektroencefalogrammā.


Miega traucējumi ir gana aktuāla tēma, lai gan mūsu valstī līdz šim nav veikts pētnieciskais darbs, kur apkopotu datus par šo slimību kopu, jo pilns polisomnogrāfijas izmeklējums pagaidām nav iespējams, taču, lai nedaudz iezīmētu aktualitāti, sniegti ASV pēdējie ar miegu saistīto patoloģiju dati (1. tabula). Ar polisomnogrāfijas izmeklējuma palīdzību, ko veido elektroencefalogrāfija (EEG), elektookulogrāfija (EOG), elektromiogrāfija (EMG), kā arī elektrokardiogramma (EKG) un respiratorās funkcijas izvērtējums, skaidri var izdalīt un izvērtēt normālas miega fāzes un attiecīgi to veidotos miega ciklus.Ar miegu saistīto patoloģiju statistiskie dati

Miega fāzes

Izdala divas miega fāzes — REM (ra

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti