Rīgas 1. slimnīca turpina attīstīties

Doctus . | 2016. gada 19. aprīlis

18. aprīlī, piedaloties veselības ministram Guntim Belēvičam, Rīgas domes pārstāvjiem un Rīgas Stradiņa universitātes rektoram Jānim Gardovskim, atklāts Rīgas 1. slimnīcas renovētais Diagnostikas bloks.

Rīgas 1.slimnīcas Diagnostiaks bloks

Magnētiskā rezonanse izvietota ēkas daļā, kur agrāk atradās operāciju zāles. Pēc telpu renovācijas šeit izvietota reģistratūra, pacientu uzgaidāmās telpas, ārstu kabineti, mācību telpas un plaša moderna endoskopijas nodaļa.Moderna magnētiskās rezonanses diagnostiska iekārta iegādāta par Rīgas pašvaldības finansējumu 2 250 000 eiro apmērā.

Jaunu un modernu izskatu pēc renovācijas ir ieguvusi arī slimnīcas ginekoloģijas nodaļa. Pacientu ērtībām ir izveidotas 22 palātas, viena no tām - pacientēm ar īpašām vajadzībām. Visas telpas ir aprīkotas ar jaunām mēbelēm un darbam nepieciešamām iekārtām.

Piecu gadu laikā, kopš pašvaldība apstiprināja slimnīcas attīstības programmu, Rīgas 1.slimnīcas izaugsmē ir ieguldīti vairāk nekā 24 miljoni eiro, no kuriem gandrīz 20 miljoni eiro ir Rīgas pašvaldības finansējums. Piecos gados Rīgas 1.slimnīcā rekonstruēti trīs poliklīniku korpusi un tajos pacientus pieņem 19 ģimenes ārsti, dažādi speciālisti, kā arī zobārstniecības speciālisti 23 aprīkotās darba vietās. Tāpat renovēti pieci slimnīcas korpusi – divas ķirurģijas nodaļas, ginekoloģijas nodaļa, kardioloģijas un internās medicīnas nodaļa, LOR un acu nodaļas, divas īslaicīgās hronisko pacientu aprūpes nodaļas. Ir veikta jauna operāciju bloka izbūve ar sešām operāciju zālēm un intensīvās terapijas nodaļu, kas aprīkotas ar inovatīvām un mūsdienīgām tehnoloģijām, modernāko medicīnisko aprīkojumu.

Arī šogad darbi pie attīstības turpināsies. Tiks renovēti trīs korpusi, kuros tiks izvietotas uroloģijas/traumatoloģijas nodaļa, ķirurģijas un neiroloģijas nodaļas. Tiks renovēts arī slimnīcas galvenais korpuss Bruņinieku ielā, kuram nomainīs logus un vēsturisko dakstiņa jumtu, kā arī daļēji tiks labiekārtota slimnīcas apkārtesošā teritorija.

Foto: no Rīgas 1. slimnīcas arhīva

Uz augšu ↑
 • Aspirīns primārajā profilaksē: vajadzīgs individuāls izvērtējums

  Doctus . | 2020. gada 20. februāris

  Jaunākās primārās profilakses vadlīnijas iesaka lietot aspirīnu indivīdiem ar augstu primāro kardiovaskulāro notikumu risku, ja viņi ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem, bet ne tiem, kuriem ir pāri 70 gadiem. Tomēr cilvēkiem pēc 70 gadu vecuma kardiovaskulāro notikumu risks ir daudz augstāks nekā pirms 70 gadu vecuma. Lasīt visu

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu