Vai iespējams prognozēt iznākumu pēc bariatriskās operācijas?

Doctus . | 2016. gada 22. aprīlis

Veikts pētījums par DiaRem skalas efektivitāti diabēta remisijas prognozēšanai pēc bariatriskās operācijas. DiaRem skalā iegūstamais punktu skaits ir 0—22, to izvērtē pēc vairākiem kritērijiem: vecums, insulīna atkarība, perorālo pretdiabēta medikamentu lietošana un glikolizētā hemoglobīna līmenis asinīs.

Pētnieki analizēja elektronisko medicīnisko dokumentāciju par pēcoperācijas periodu 407 pacientiem, kam diagnosticēts 2. tipa cukura diabētus un pēdējos astoņos gados veikta kuņģi apejoša operācija (pēc Rū). Par pilnu cukura diabēta remisiju uzskatīja normālus glikozes līmeņa rādītājus gadu bez diabēta ārstēšanas. Par izārstētiem uzskatīja pacientus, kam pilna remisija ilga vismaz 5 gadus.

No 407 pacientiem 35 % pacientu pilnīgu cukura diabēta remisiju izdevās panākt vismaz gadu. 24 % pacientu vismaz gadu izdevās panākt gandrīz pilnīgu remisiju. 20 % pacientu diabēts izārstēts pilnībā, vēl 25 % pacientu novēroja ilgu daļēju remisiju. Pacientu proporcija, kam izdevās panākt diabēta remisiju, samazinājās, palielinoties DiaRem punktu skaitam. 100 pacientiem DiaRem punktu skaits bija 0—2,82, viņiem izdevās panākt remisiju; tas neizdevās nevienam no 33 pacientiem, kam DiaRem punktu skaits pārsniedza 18. 50 % pacientu no pirmās grupas (DiaRem 0—2) tika izārstēti pilnībā; no otras grupas (DiaRem > 18) — neviens.

Tātad DiaRem ir efektīvs diabēta izārstēšanas prognozes rīks, ko izmantot ikdienas darbā, plānojot pacienta aprūpi pēc bariatriskās operācijas.

AVOTS: G. Craig Wood, Tooraj Mirshahi, Christopher D. Still, Annemarie G. Hirsch. Association of DiaRem Score With Cure of Type 2 Diabetes Following Bariatric Surgery. JAMA Surgery, 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Osteoporoze, kas piezogas nemanot. Vai tā ir novēršama?

    Cilvēka skeletam ir vairākas funkcijas: atbalsts, iekšējo orgānu aizsardzība, kustības, hematopoēzes jeb asinsrades norises vieta, kalcija depozīts, tas ir arī ievērojams endokrīns dziedzeris. [1] Maksimālo kaulu masu un stiprumu cilvēks iegūst 15—30 gadu vecumā, tāpēc svarīga šajā periodā ir fiziskā aktivitāte un adekvāta kalcija un D vitamīna uzņemšana uzturā. Lasīt visu

  • Osteopēnija. Vai osteoporoze ir novēršama?

    Osteoporoze ir būtiska veselības aprūpes problēma visā pasaulē, saistīta gan ar lielāku invaliditāti un mirstību pēc kaulu lūzumiem, gan ar izmaksām ilgākas stacionēšanas un rehabilitācijas posmā, gan ar hronisku sāpju sindromu un sliktāku dzīves kvalitāti. IOF dati no sešām Eiropas lielvalstīm liecina, ka ar osteoporozi saistītās veselības aprūpes izmaksas gadā sasniedz 37,5 miljardus eiro. Lasīt visu

  • MODY tipa diabēts

    Rakstā par MODY tipa diabētu no praktiskā viedokļa: galvenās klīniskās un laboratoriskās pazīmes visizplatītākajiem MODY veidiem, kā arī iezīmes, kas varētu palīdzēt MODY diferencēt no 1. un 2. tipa cukura diabēta, un informācija par klīniskajiem testiem, kas palīdzētu identificēt pacientus, kuriem nepieciešama molekulāri ģenētiskā testēšana. Lasīt visu