Atklāts gēns, kas nosaka E. coli rezistenci pret kolistīnu

Doctus . | 2016. gada 31. maijs

Kolistīns ir viela, ko lieto gadījumos, kad Escherichia coli (attēlā) ir rezistenta pret pārējām spēcīgākajām antibiotikām. To lieto tādu infekciju gadījumā, kad ierosinātājs ir multirezistents, jo līdz šim nebija datu, ka baktērijām pret to var attīstīties rezistence.

Atklāts, ka kolistīns efektivitāti zaudē, jo baktērijas ekspresē gēnus, kas nosaka rezistenci pret kolistīnu. Atklājums veikts Walter Reed Army izpētes institūtā ASV.

Pirmās ziņas par E. coli, kas rezistentas pret kolistīnu, publicēti 2015. gadā, šīs E. coli identificētas Ķīnā. Kopš šā ziņojuma E.coli rezistence tiek novērota īpaši. Ir ziņojumi par E. coli, kas rezistentas pret kolistīnu, arī Eiropā un Amerikā.

Kolistīna rezistences gēns (mcr–1) identificēts pacientam militārā veselības aprūpes iestādē. Tā kā iespējama šā gēna transmisija, tad šādi gadījumi nākotnē tiks konstatēti arvien biežāk, vēl vairāk pasliktinot antimikrobiālās rezistences krīzi pasaulē.

AVOTS: Patrick McGann, et al. Escherichia coli Harboring mcr-1 and blaCTX-M on a Novel IncF Plasmid: First report of mcr-1 in the USA. Antimicrobial Agents and Chemotherapy, 2016.

Uz augšu ↑
 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu

 • Monētas izmēra gudrais insulīna plāksteris

  Doctus . | 2020. gada 13. februāris

  Pētnieki strādā pie gudrā insulīnu izdalošā plākstera izstrādes, kas varētu monitorēt un pārvaldīt glikozes līmeni cilvēkiem ar cukura diabētu, kā arī ievadīt nepieciešamo insulīna devu. Lasīt visu

 • Amlodipīna lietošana saistīta ar zemāku podagras risku

  Doctus . | 2020. gada 11. februāris

  Senioriem ar hipertensiju amlodipīna lietošana samazina iltermiņa podagras risku, salīdzinot ar lisinoprilu vai hlortalidonu. Lasīt visu