← Atpakaļ

Nefrosklerozes attīstības mehānismi. Vai iespējams aizkavēt progresēšanu?

Skleroze ir audu pārveidošanās process, kad veidojas saistaudi, kas satur daudz nobrieduša kolagēna šķiedru. Nierēs tā attīstās, dzīstot nieru audiem pēc akūta nieru bojājuma vai hroniskas nieru slimības progresēšanas gaitā. Rakstā par nefrosklerozes attīstības mehānismiem un par to, kam pievērst uzmanību, ja pacientam tāda attīstījusies.


Nefroskleroze ir morfoloģiska diagnoze, ko var konstatēt tikai histoloģiski, izmeklējot nieres bioptātu. Par progresējošu nieru mazspēju, nefrosklerozi nieru biopsijā liecina fokāla segmentāla vai globāla glomeruloskleroze, kanāliņu atrofija, interstīcija un asinsvadu fibroze, skleroze. Nieru biopsiju reti veic, lai diagnosticētu nefrosklerozi, hronisku nieru slimību. Parasti par nefrosklerozi spriež pēc netiešām norādēm — slimības gaitas un laboratorisko izmeklējumu rezultātiem. Netieši par nefrosklerozi liecina nieru funkcijas rādītāji — glomerulārās filtrācijas ātrums (GFĀ). GFĀ visbiežāk nosaka, izmantojot sijājošās diagnostikas metodes. Lai…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti