← Atpakaļ

Osteoartrīta pārvaldība. Farmakoloģiskās ārstēšanas iespējas

Osteoartrīts ir visbiežākā locītavu slimība, kas skar 10—12 % pieaugušo populācijas; paredz, ka nākamajās desmitgadēs izplatība pieaugs par 50 %. Slimībai raksturīga locītavas skrimšļa noārdīšanās, zemas pakāpes sinoviāls iekaisums un hipertrofiskas izmaiņas kaulos. Literatūras apskatā aplūkotas farmakoloģiskās ārstēšanas iespējas.


Ceļa osteoartrīta neķirurģiska ārstēšana

AVOTS: Filardo G, et al. Non–surgical treatments for the management of early osteoarthritis. Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc. 2016 Apr 4.

Neķiruģiska ārstēšana parasti ir pirmā izvēles metode ceļa locītavas deģenerācijas ārstēšanā, īpaši agrīna osteoartrīta gadījumā, kad vēl nenovēro acīm redzamus bojājumus vai kombinētas strukturālas pārmaiņas, kas ārstējamas ķirurģiski.

Agrīna osteoartrīta ārstēšana iespējama ar dažādām metodēm — no nefarmakoloģiskas ārstēšanas, uztura bagātinātājiem, farmakoloģiskas ārstēšanas līdz fizikālai terapijai un jaunām bioloģiskām minimāli…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti