← Atpakaļ

Presbiopija. Vai iespējams ārstēt farmakoloģiski?

Presbiopija jeb vecuma tālredzība saistīta ar akomodācijas spēju samazināšanos, tāpēc traucēta acs spēja uz tīklenes fokusēt attēlus tuvumā. Saskaņā ar starptautisko slimību klasifikāciju (SSK–10) presbiopija (presby — vecs; opis — redze) pieder refrakcijas un akomodācijas traucējumu klasei (H 52.4).


Diagnoze ir klīniska, to pamato ar pacienta subjektīvajiem datiem. Joprojām nav efektīvas terapijas, pasaulē aizvien tiek veikti pētījumi jaunu terapijas metožu atklāšanā. Mūsdienās vecuma tālredzības terapija ir redzes korekcija ar kontaktlēcām vai brillēm vai ķirurģiska iejaukšanās.

Epidemioloģija

Epidemioloģisko datu par presbiopiju nav daudz, jo presbiopijas reģistrācija nav precīza. Presbiopijas korekcijas aktualitāte pieaug, jo palielinās cilvēka mūža vidējais ilgums un pieaug pasaules iedzīvotāju skaits. Nekoriģēta vecuma tālredzība ir būtisks redzes traucējumu iemesls visā pasaulē.

Tā kā presbiopija ir fizioloģisks process un ir zināms…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti