Žurnāli

UZ JŪNIJA NUMURA VĀKA

ANDRIS SKRIDE, kardiologs, Rīgas Stradiņa universitāte, Iekšķīgo slimību katedra, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas Kardioloģijas centrs

     Medicīnā strādā: “Desmit gadus. Jau studiju pirmajā kursā (2001. gadā) Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā sāku strādāt par sanitāru Asinsvadu ķirurģijas nodaļā. Latvijas Kardioloģijas centrā strādāju devīto gadu.”

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “Minēšu tikai dažus. Latvijā realizētas vairākas jaunas ārstniecības metodes: plaušu transplantācija, pulmonālā endarterektomija, sākta plaušu hipertensijas pacientu ārstēšana ar vismaz piecām dažādām medikamentu grupām, kas darbojas patoģenētiski. Izveidota Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija un plaušu hipertensijas reģistri. Mācības ārvalstu klīnikās: UT Southwestern, Dallasā pie profesora Uģa Gruntmaņa; Vīnē pie maniem nu jau lieliskajiem draugiem profesores Irene Lang (viena no vadošajām Eiropas kardioloģēm) un profesora Walter Klepetko (viens no vadošajiem torakālajiem ķirurgiem pasaulē). Protams, arī Latvijas kolēģi: Dr. med. Kumsārs, Dr. Rudzītis un citi palīdzējuši daudz, apgūstot invazīvo diagnostiku kardioloģijā. Ārstam vajadzīgas gan zināšanas, gan intuīcija, gan kritiskā domāšana, kā arī godīgums pret sevi, kolēģiem un pacientu. Un neieslīgt rutīnā, nemitīgi papildināt zināšanas!”

Ārpus darba: “Lasu jaunākos latviešu rakstnieku darbus, apmeklēju teātra izrādes un klasiskās mūzikas koncertus, īpaši, kad Latvijā vai kur pasaulē muzicē manas māsīcas Lauma, Baiba un Linda Skrides. Ārpus darba regulāri braucu ar velosipēdu vai dodos garās pastaigās pie dabas, vasarā — vindsērfings un peldēšana, ziemā — distanču slēpošana. Cenšos vairāk laika veltīt ģimenei un draugiem, arī Skrides fonds (www.skridesfonds.lv) prasa laiku.”

Dzīves princips: “Smaids ir atslēga uz ikviena cilvēka sirdi.”

Uz augšu ↑