Žurnāli

UZ MAIJA NUMURA VĀKA

Dace Lietuviete, oftalmoloģe Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, klīnikā Biķernieki

              Medicīnā strādā: četrpadsmit gadus

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “Visa mana darba dzīve ir sakritību virtene, lai pārietu no viena punkta uz nākamo. Speciāli savu karjeru neesmu plānojusi, izņemot to, ka vēlējos kļūt par acu ārstu. Darot darbu, kas patīk un aizrauj, periodiski rodas piedāvājumi un izšķiršanās, uz ko esi spējīgs un ko vēlies sasniegt. Sāku kā ārsts stažieris Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas oftalmoloģijas nodaļā. Rezidentūras laikā iestājos un pabeidzu arī optometrijas studijas Latvijas Universitātē. Gan rezidentūras laikā, gan pēc tam stažējos ārvalstu klīnikās Šveicē, Vācijā, Indijā. Pēc rezidentūras mani uzaicināja darbā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas oftalmoloģijas nodaļā, kur joprojām strādāju. Esmu pieņēmusi arī jaunu izaicinājumu — oftalmologa virsārsta pienākumus jaunajā ķirurģijas stacionārā Aiwa klīnika.”

Ārpus darba: “Ļoti patīk apmeklēt dažādus modernās un klasiskās mūzikas koncertus, aiziet padejot vai uz kino. Patīk ceļot gan pa Latviju, gan ārpus tās robežām. Apmeklēju fitnesa nodarbības un trenera vadībā mācos pareizi peldēt. Vasarā esmu iesācēja dārzkope. Ir tik daudz dažādu lietu, ko vēlos iemācīties!”

Dzīves princips: “Rītu sāku ar kafijas krūzi un mīļākajām dziesmām, ko no sirds patikas izdziedos pa ceļam uz darbu. Un tad jau oma tik laba, ka smaidīt vien gribas!”“Satiec katru cilvēku ar smaidu. Smaids ir mīlestības sākums.” (Māte Terēze)

Foto, vāka māksliniece, grims: Inese Austruma Uz vāka: Dr. Dace Lietuviete ar meitu — Sabīni Ilzi Vaganovu

Uz augšu ↑