Sirds asiņošana pēc miokarda infarkta norāda uz sirds mazspējas smagumu

Doctus . | 2016. gada 9. jūnijs

Tas, cik ļoti sirds asiņo pēc miokarda infarkta, ļauj paredzēt turpmākās sirds mazspējas smagumu. Zinātnieki atklājuši, ka asiņošana saistīta ar lielāku sirds mazspējas attīstības risku tuvāko mēnešu laikā pēc miokarda infarkta.

Sirds muskuļa asiņošana notiek apmēram 40% miokarda infarkta gadījumu. Lēš, ka Lielbritānijā miokarda infarkts kādam pacientam notiek ik pēc 3 minūtēm. Lai arī izdzīvotības rādītāji pēc miokarda infarkta ir uzlabojušies, izdzīvo 7 no 10 infarkta pacientiem, tomēr lielai daļai pacientu paliek sekas – attīstās sirds mazspēja.

Pētījumā noskaidrots, ka sirds muskuļa asiņošana 2,6 reizes palielina nepareizas remodelācijas risku, kas izmaina sirds muskuļa formu un veicina sirds mazspējas attīstību. Tā saistīta arī ar 6 reizes lielāku nāves un sirds mazspējas risku.

Lai novērtētu sirds muskuļa asiņošanu pēc miokarda infarkta, veic sirds magnētisko rezonansi. Asiņošana notiek vairākās fāzēs:

 • Pirmā fāze ilgst 12 stundas pēc miokarda infarkta;
 • Otrā fāze ilgst līdz 2-3 dienām.

Asiņošanas fāziskums sniedz iespēju veikt ārstēšanu, lai mazinātu asiņošanas otro fāzi, tādējādi aizkavējot vai apturot sirds mazspējas attīstību.

AVOTS: British Heart Foundation (BHF). "Bleeding hearts predict future heart failure." ScienceDaily. ScienceDaily, 7 June 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu

 • Monētas izmēra gudrais insulīna plāksteris

  Doctus . | 2020. gada 13. februāris

  Pētnieki strādā pie gudrā insulīnu izdalošā plākstera izstrādes, kas varētu monitorēt un pārvaldīt glikozes līmeni cilvēkiem ar cukura diabētu, kā arī ievadīt nepieciešamo insulīna devu. Lasīt visu