Vai alus kaitē galvas smadzenēm?

Doctus . | 2016. gada 22. jūnijs

Lai arī nav jaunums, ka pārlieka alkohola lietošana negatīvi ietekmē galvas smadzenes, nav vienota viedokļa par neliela vai vidēja alkohola daudzuma lietošanas efektu. Tāpat nav vienota viedokļa par alkohola lietošanas ietekmi uz tādu neirodeģeneratīvu slimību kā Alcheimera slimība attīstību.

Pētījumā novērtēta saistība starp dažādu alkoholisku dzērienu (alus, vīna, stiprā alkohola) un Alcheimera slimības marķiera bēta amiloīda izgulsnēšanos galvas smadzenēs.

Pētnieki analizēja datus par 125 vīriešiem (35—70 gadus veciem) no Helsinku pēkšņas nāves pētījuma; novērtēja tādus parametrus kā alkohola patēriņš, bēta amiloīda izgulsnēšanās galvas smadzenēs un apolipoproteīna E (APOE) genotips.

Atklāts, ka alus lietošana varētu aizsargāt pret bēta amiloīda izgulsnēšanos galvas smadzenēs. Patērētais alkohola daudzums nebija saistīts ar amiloīda izgulsnēšanos, netika konstatēta saistība starp amiloīda izgulsnēšanos un vīna vai stiprā alkohola patēriņu.

Tā kā demence attīstās gadu un pat gadu desmitu laikā, autori plāno papildu pētījumus, lai noteiktu faktorus, kas veicina vai aizkavē bēta amiloīda izgulsnēšanos galvas smadzenēs.

 

AVOTS: Eloise H. Kok, Toni T. Karppinen, Teemu Luoto, Irina Alafuzoff, Pekka J. Karhunen. Beer Drinking Associates with Lower Burden of Amyloid Beta Aggregation in the Brain: Helsinki Sudden Death Series. Alcoholism: Clinical and Experimental Research, 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu

 • Monētas izmēra gudrais insulīna plāksteris

  Doctus . | 2020. gada 13. februāris

  Pētnieki strādā pie gudrā insulīnu izdalošā plākstera izstrādes, kas varētu monitorēt un pārvaldīt glikozes līmeni cilvēkiem ar cukura diabētu, kā arī ievadīt nepieciešamo insulīna devu. Lasīt visu