Vai alus kaitē galvas smadzenēm?

Doctus . | 2016. gada 22. jūnijs

Lai arī nav jaunums, ka pārlieka alkohola lietošana negatīvi ietekmē galvas smadzenes, nav vienota viedokļa par neliela vai vidēja alkohola daudzuma lietošanas efektu. Tāpat nav vienota viedokļa par alkohola lietošanas ietekmi uz tādu neirodeģeneratīvu slimību kā Alcheimera slimība attīstību.

Pētījumā novērtēta saistība starp dažādu alkoholisku dzērienu (alus, vīna, stiprā alkohola) un Alcheimera slimības marķiera bēta amiloīda izgulsnēšanos galvas smadzenēs.

Pētnieki analizēja datus par 125 vīriešiem (35—70 gadus veciem) no Helsinku pēkšņas nāves pētījuma; novērtēja tādus parametrus kā alkohola patēriņš, bēta amiloīda izgulsnēšanās galvas smadzenēs un apolipoproteīna E (APOE) genotips.

Atklāts, ka alus lietošana varētu aizsargāt pret bēta amiloīda izgulsnēšanos galvas smadzenēs. Patērētais alkohola daudzums nebija saistīts ar amiloīda izgulsnēšanos, netika konstatēta saistība starp amiloīda izgulsnēšanos un vīna vai stiprā alkohola patēriņu.

Tā kā demence attīstās gadu un pat gadu desmitu laikā, autori plāno papildu pētījumus, lai noteiktu faktorus, kas veicina vai aizkavē bēta amiloīda izgulsnēšanos galvas smadzenēs.

 

AVOTS: Eloise H. Kok, Toni T. Karppinen, Teemu Luoto, Irina Alafuzoff, Pekka J. Karhunen. Beer Drinking Associates with Lower Burden of Amyloid Beta Aggregation in the Brain: Helsinki Sudden Death Series. Alcoholism: Clinical and Experimental Research, 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti