← Atpakaļ

Erektilās disfunkcijas ārstēšana. Dzīvesveida pārmaiņas un medikamentoza terapija

Erektilā disfunkcija ir nespēja sasniegt un uzturēt erekciju pietiekami ilgi, lai izdotos veiksmīgs dzimumakts; tā ir nozīmīgs dzīves kvalitāti ierobežojošs faktors. Lēš, ka tā attīstās 50 % vīriešu pēc 40 gadu vecuma, taču sastopama arī jaunākiem vīriešiem. Šajā publikāciju apkopojumā — par galvenajiem pasākumiem pacienta dzīves kvalitātes uzlabošanā.


Vai dzīvesveida pārmaiņas var ietekmēt erektilo funkciju?

AVOTS: Marah C. Hehemann, James A. Kashanian. Can lifestyle modification affect men’s erectile function? Transl Androl Urol. 2016 Apr; 5(2): 187–194.

Erektilā disfunkcija skar miljoniem vīriešu visā pasaulē. Labi zināma saistība starp erektilās disfunkcijas patofizioloģiskajiem un epidemioloģiskajiem riska faktoriem un kardiovaskulāro slimību risku. Tādas dzīvesveida pārmaiņas kā smēķēšanas atmešana, svara samazināšana, uztura pārmaiņas, fiziskās aktivitātes un psiholoģiskā stresa samazināšana ir nozīmīgas erektilās disfunkcijas profilaksē.

Vairākos pētījumos izskaitļots, ka gandrīz…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti