← Atpakaļ

Ķeizargrieziens vai vaginālas dzemdības? Pacienšu veselības un antropoloģiskā stāvokļa salīdzinājums

Sievietes galvenā bioloģiskā loma ir radīt dzīvotspējīgu, spēcīgu un gudru pēcnācēju, kas būs spējīgs nodrošināt sev labu dzīves kvalitāti. Diemžēl dažādu iemeslu pēc bērni dažkārt var piedzimt ar problēmām, kas ietekmē viņu veselību un nākotnē arī dzīves kvalitāti.


Medicīna spērusi lielu soli attīstībā, bet joprojām mediķi, kurus uztrauc topošo māmiņu un jaundzimušo veselība, nav vienisprātis par to, kā mazulim labāk dzimt — ar ķeizargrieziena palīdzību vai vaginālu dzemdību ceļā.

Slimību kontroles un profilakses centra (ASV) ziņojumā 2015. gada maijā rakstīts, ka sievietēm, kas dzemdējušas ar ķeizargrieziena palīdzību, ir lielāks veselības problēmu risks nekā sievietēm, kas dzemdējušas dabiskā ceļā. Sievietēm, kam veikts ķeizargrieziens, nākamajās dzemdībās vairāk nekā 90 % gadījumu veikts atkārtots ķeizargrieziens. [1] Vēl speciālisti atzīmē: lai gan ASV ķeizargriezienu veic 30 %…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti