Melanomas ārstēšanā lietots medikaments efektīvs pret vairogdziedzera vēzi

Doctus . | 2016. gada 25. jūlijs

Vēža ārstēšanā terapija, kas vērsta pret audzēja augšanu veicinošām mutācijām, nevis pašu audzēju, ir efektīva daudziem pacientiem.

Nesen veiktā pētījumā konstatēts, ka metastātiska vairogdziedzera vēža ārstēšana pacientiem ar BRAF mutāciju ar vemurafenibu, ko lieto melanomas gadījumā ar šo mutāciju, ir efektīva apmēram 1/3 pacientu.

Klīniskā pētījuma 2. fāzes pētījumā izmantoti dati par 51 pacientu ar progresējošu, pret radioaktīvo jodu refraktāru papilāru vairogdziedzera vēzi un BRAF mutāciju no 10 veselības aprūpes centriem. Pēc 15 mēnešu novērošanas, 16 pacientiem novēroja daļēju reakciju uz ārstēšanu.

BRAF mutācijas, ko atrod 40-50% pacientu ar diferencētu vairogdziedzera vēzi, ir saistītas ar agresīvāku vēža audzēju un samazinātu audzēja rekativitāti pret ārstēšanu ar radioaktīvo jodu, kas parasti ir pirmās izvēles ārstēšanas metode. Vemurafenibs ir kināzes inhibitors, kas pierādīts efektīvs šiem pacientiem – tomēr, neskatoties uz tā efektivitāti, pacientiem nepieciešama ārstēšana arī ar citām metodēm.

AVOTS: Marcia S Brose, et al. Vemurafenib in patients with BRAFV600E-positive metastatic or unresectable papillary thyroid cancer refractory to radioactive iodine: a non-randomised, multicentre, open-label, phase 2 trial. The Lancet Oncology, 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti