Sievietēm atšķiras smēķēšanas atmešanas medikamentu efektivitāte

Doctus . | 2016. gada 14. jūlijs

Pētījumā noskaidrots, ka smēķēšanas atmešanā pastāv dzimumatšķirības atmešanai paredzēto medikamentu efektivitātē.

Pētījumā "Sex Differences in Smoking Cessation Pharmacotherapy Comparative Efficacy: A Network Meta-analysis" zinātnieki analizēja datus par 14 tūkstošiem smēķētāju no 28 klīniskajiem pētījumiem par nikotīna plāksteru, vareniklīna un bupropiona efektivitāti. Noskaidrots, ka sievietēm smēķēšanas atmešana, lietojot vareniklīnu, ir daudz efektīvāka nekā lietojot nikotīna plāksterus vai bupropionu. Vīriešu dzimuma smēķētājiem nav novērotas atšķirības medikamentu efektivitātē, atmetot smēķēšanu.

Lai arī pētījumā konstatēts, ka visi (nikotīna plāksteris, vareniklīns, bupropions) gan sievietēm, gan vīriešiem atmest smēķēšanu palīdz labāk par placebo, novērotas nelielas atšķirības starp visiem medikamentiem.

AVOTS: Sherry A. McKee, Philip H. Smith, Mira Kaufman, Carolyn M. Mazure, Andrea H. Weinberger. Sex Differences in Varenicline Efficacy for Smoking Cessation: A Meta-Analysis. Nicotine & Tobacco Research, 2016; 18 (5): 1002.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Smēķētājiem ir sliktāka miega kvalitāte

    Doctus . | 2012. gada 17. septembris

    Smēķētāji miegam velta mazāk laika un miegā atpūšas sliktāk nekā nesmēķētāji, secināts jaunā pētījumā, kurš publicēts žurnālā Addiction Biology. Lasīt visu

  • Nikotīnatkarības ārstēšanas iespējas

    Nikotīna atkarība ir hroniska recidivējoša slimība, kas slikti pakļaujas terapijai. Vairākums cilvēku, kas lieto tabakas produktus, labprāt to nedarītu. [1] No smēķētājiem 70% vēlētos šo nodarbi atmest, apmēram trešdaļa mēģina to izdarīt katru gadu, bet tikai 20% meklē palīdzību [2; 3] – tātad lielāko daļu atmešanas mēģinājumu balsta tikai gribasspēks vien: likumsakarīgi, ka izdošanās procents ir zems – 3–5%. Smēķēšanas profilakse un smēķēšanas atmešanas programmas ir būtiski svarīgas sabiedrības veselības uzlabošanā. Lasīt visu