← Atpakaļ

Sports un kuņģa—zarnu trakts. Ietekme un mijiedarbība

Kuņģa—zarnu trakta sūdzību gadījumā visbiežāk iesakām pacientu padziļināti izmeklēt, līdz izdodas noskaidrot patoloģiju, kas ir sūdzību pamatā. Šajā rakstā uz gastroenteroloģiskām sūdzībām aicinām paskatīties citādi un paturēt aiz auss iespēju, ka pirmreizējs pacients ar caureju vienkārši varētu būt sportists un sūdzību pamatā ir intensīvas fiziskās aktivitātes.


Fiziskās slodzes ietekme uz cilvēka gremošanas traktu

Fiziskās aktivitātes palielina motilitāti un sekrēciju kuņģa—zarnu traktā un tādējādi ietekmē absorbciju. Procesa pamatā ir palielināta simpātiskā aktivitāte, palielinās endorfīnu un prostaglandīnu izdale, kā arī palielinās aizkuņģa dziedzera un citu gastrointestinālo hormonu sekrēcija, izmainās hemodinamika. Fiziskā slodze var radīt gan labvēlīgu, gan negatīvu ietekmi uz kuņģa—zarnu traktu. Izšķirīga nozīme ir fiziskās slodzes intensitātei, ilgumam un organisma funkcionālajam stāvoklim. Vieglas līdz mērenas intensitātes fiziskai slodzei ir pozitīva un aizsargājoša ietekme —…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti