← Atpakaļ

Stabila slodzes stenokardija. Diagnostika un farmakoloģiskās terapijas iespējas

Stabila slodzes stenokardija ir viena no koronārās sirds slimības formām: akūts vai hronisks, atgriezenisks vai neatgriezenisks išēmisks miokarda bojājums, kas rodas koronāro asinsvadu patoloģijas dēļ, to rada neatbilstība starp koronāro asins piegādi un miokarda metaboliskajām prasībām.


Koronārai sirds slimībai ir divas formas: akūts koronārs sindroms un hroniska koronāra sirds slimība. Stabila slodzes stenokardija pieder pie hroniskas koronāras sirds slimības. Šā raksta uzdevums — atgādināt stabilas slodzes stenokardijas diagnostikas un ārstēšanas iespējas, kā arī taktiku akūtas lēkmes gadījumā.

Attīstības mehānismi

Miokarda išēmiju var radīt traucēta asinsapgāde vai situācija, kad palielinās prasība pēc skābekļa. Piegādes izsaukta išēmija parasti saistāma ar mikrovaskulārām izmaiņām vai spazmu, vai ekstravaskulāru kompresiju. Prasību izsaukta išēmija ir atkarīga no asinsspiediena, sirdsdarbības frekvences, miokarda…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti