Vakcīna pret hlamīdiju infekcijām?

Doctus . | 2016. gada 21. jūlijs

Izmeklētāji Kanādā izstrādājuši vakcīnu hlamīdiju infekcijas profilaksei. Hlamīdiju inficēšanās gadījumā visbiežāk pacientiem nav simptomu, taču lēš, ka ar to inficējas 113 miljoni cilvēku ik gadu un tā var izraisīt neauglību.

Pētnieki konstatējuši, ka hlamīdiju antigēns BD584 ir potenciāla vakcīna pret visplašāk zināmo hlamīdiju – Chlamydia trachomatis.

Tā kā lielākā inficēšanās ar C.trachomatis gadījumu daļa ir asimptomātiska, tad bieži arī netiek savlaicīgi ārstēta, kas savukārt var ierosināt iegurņa iekaisuma slimību un neauglību.

Pētniekiem izdevās pierādīt, ka vakcīna BD584 samazināja hydrosalpinx incidenci par 87,5 %.

AVOTS: McMaster University. "First widely protective vaccine against chlamydia." ScienceDaily. ScienceDaily, 19 July 2016.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Biežākās ginekoloģiskās slimības un to pārvaldība

    Sievietes reproduktīvā vecumā vizītē pie ginekologa visbiežāk sūdzas par patoloģiskiem izdalījumiem no maksts un sāpēm iegurņa rajonā. Bakteriāla vaginoze ir biežākais maksts izdalījumu cēlonis sievietēm reproduktīvā vecumā, apmēram 40–50% no visiem gadījumiem. Endometrioze ir izplatīta veselības problēma sievietēm, ASV un Kanādā no endometriozes cieš 5,5 miljoni sieviešu. Biežākais endometriozes simptoms ir sāpes, lielākoties vēdera, muguras lejasdaļas un iegurņa rajonā. Terapijas mērķis ir mazināt šos simptomus. Lasīt visu

  • Hroniskās hlamidiozes komplikācijas

    Dermatovenerologa praksē bieži vien, veicot izmeklējumus sievietēm pēc spontāna aborta uz visām seksuāli transmisīvajām slimībām (STS), konstatējam hlamīdijas vai ureaplazmas. Līdzīgi vīriešiem, kas vairākkārt ārstējušies no prostatīta, izmeklējot padziļināti uz STS, atrodam šīs pašas infekcijas. Ilggadīgā praksē esam secinājuši, ka neauglības cēlonis bieži var būt hlamīdiju un ureaplazmu infekcijas. Lasīt visu