← Atpakaļ

Venozu un diabētisku čūlu ārstēšana. Līdzīgais un atšķirīgais

Čūlas uz kājām skar apmēram 2 % Latvijas populācijas. Tās rada ievērojamu diskomfortu un pasliktina dzīves kvalitāti, var radīt smagas komplikācijas — ekstremitātes zaudējumu — un pacienta nāvi. Labākā taktika hronisku nedzīstošu čūlu ārstēšanai nav atrasta, rakstā apskatītas iespējas diabētisku un venozu čūlu ārstēšanai.


Aptuveni 15 % pacientu, kam ir cukura diabēts (CD), dzīves laikā diagnosticē diabēta čūlu. [3] Diabēta čūlas ir visbiežākais hospitalizācijas iemesls pacientiem ar cukura diabētu. [2] Apmēram 50 % gadījumu no visām apakšējo ekstremitāšu amputācijām notiek cukura diabēta dēļ. [2] Cukura diabēta pacientiem ir 15 reizes lielāks risks kāju amputācijai, salīdzinot ar pacientiem, kam šīs slimības nav. [3] Turklāt dati liecina, ka pasaulē ik pēc 30 sekundēm cukura diabēta dēļ tiek amputēta viena apakšējā ekstremitāte.

Hroniska venoza nepietiekamība, ko izraisa primāra vai sekundāra vēnu patoloģija ar perforanto vēnu inkompetenci un venozās…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti