Žurnāli

UZ AUGUSTA NUMURA VĀKA

EDMUNDS JANSONS — internists, RAKUS klīnika “Gaiļezers”

                            Par vāka tēlu: “Ticu brīnumiem! Parasti notiek negaidīti brīnumi. Drīzāk šķiet, ka sapņi piepildās, un tas ir brīnumaini. Bērnībā esmu sapņojis lidot ar paklāju — re, tagad visa mediķu sabiedrība redz: tas ir iespējams! Tas ir brīnums! Un kas vēl mani gaida?... Bez šādas ticības man būtu grūti pieņemt šo pasauli.”

Medicīnā strādā: “33 gadus. Kaut kas līdzīgs Kristus vecumam?!”

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “Sāku strādāt Gulbenē par ātrās palīdzības ārstu un vadītāju vienlaikus! Tas laikam jau bija ieprogrammēts, jo vēlāk, strādājot Rīgā par iecirkņa ārstu, visai drīz tapu par nodaļas vadītāju. Pēc rezidentūras negaidīti piedāvāja darbu hematoloģijas nodaļā. Desmit gadi pavadīti, ārstējot asins slimību skartus cilvēkus. Arī tur divus gadus biju nodaļas vadītājs. Šobrīd jau 20 gadus nododos terapijai un esmu “Gaiļezera” Iekšķīgo slimību nodaļas vadītājs. Kopā kādi 25 gadi, vadot dažādas nodaļas. Strādājot 6. slimnīcā, tiku aicināts kļūt par skolotāju jaunajai paaudzei. Piekritu un joprojām mācu studentus. Esmu RSU Iekšķīgo slimību katedras asistents. Darbs ar jaunajiem kolēģiem sniedz lielu gandarījumu un emocionāli pozitīvi uzlādē! 15 gadi veltīti pedagoģijai. Ir patīkami, ka mani atceras un saka: “Jūs bijāt skolotājs!” Vismaz viens no skolniekiem jau ir profesors.”

Ārpus darba: “Patīk daba. Fotografēju. Esmu parādā foto izstādi. Viena bija “Gaiļezera” 25 gadu jubilejas laikā. Visas fotogrāfijas vajadzēja izdalīt kolēģiem — laikam patika! Patīk makšķerēt, braukt ar velosipēdu, ziemā kalnu slēpošana. 20 gadus esmu pievērsies cigun, jau divus gadus esmu arī skolotājs. Rosos vasarā pa dārzu.”

Dzīves princips: “Nenodarīt ļaunu un kādreiz pateikt arī nē!”

Uz augšu ↑