← Atpakaļ

Asimptomātiska ātriju fibrilācija

Pēdējos 20 gados ātriju fibrilācijas (ĀF) sastopamība būtiski pieaugusi, to konstatē vidēji 2 % populācijas. [1] Šajā rakstā uzsvērta asimptomātiskas ātriju fibrilācijas nozīme, izplatība un ieteikumi pacientu aprūpē.


Ātriju fibrilācija ir supraventrikulāra aritmija, kam raksturīga nekoordinēta priekškambaru aktivācija ar konsekventu priekškambaru mehāniskās funkcijas pasliktināšanos. Galvenās ar ĀF saistītās problēmas ir trombemboliskās komplikācijas, kas var radīt nopietnus veselības traucējumus vai pat letālu iznākumu. Klasisko simptomu gadījumā (neritmiskas sirdsklauves, elpas trūkums, galvas reiboņi, samaņas zudums, nespēks) diagnostika ir samērā ātra un var sākt veiksmīgu ārstēšanu, toties asimptomātiskas ĀF gadījumā jau pirmie simptomi var būt kā komplikācijas. Šobrīd pētījumi norit tieši saistībā ar asimptomātiskas ĀF diagnostiku, riska faktoru…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti