← Atpakaļ

Atmiņas traucējumi. Neirobioloģija, cēloņi un profilakse

Atmiņas problēmas — norma vai patoloģija? Svarīgi saprast atšķirību starp normālu un patoloģisku atmiņas zudumu. Tas var notikt jebkurā vecumā. Šajā rakstā nepārspriedīsim vaskulāru demenci un Alcheimera slimību, bet analizēsim citas situācijas, kādās ikviens var nokļūt ik brīdi un jebkurā vecumā.


Vairākos pētījumos pierādīta saistība starp veselības problēmām un kognitīvām funkcijām. Ir ziņojumi par pētījumiem, kur pierādīta domāšanas spēju labāka kvalitāte cilvēkiem ar labāku kardiovaskulāro veselību, saistība starp artēriju sašaurināšanos un atmiņas problēmām. Sūdzības par atmiņas traucējumiem jauniem cilvēkiem (18—39 gadu vecumā) pārsvarā saistītas ar sliktāku vispārējo veselības stāvokli, de-presiju un nelabvēlīgiem dzīvesveida faktoriem.

Jaunā pētījumā, kas veikts Kalifornijas un Los-andželosas Universitātēpar agrīnu atmiņas traucējumu riska faktoriem, pētnieki 18 552 cilvēkus (18—99 gadus vecus)…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti