← Atpakaļ

Brūču aprūpes īpatnības. Kā izvēlēties piemērotāko pārsēju?

Brūču aprūpei paredzēto līdzekļu klāsts ir plašs; dažādām brūcēm piemēroti dažādi līdzekļi. Taču kā šajā plašajā līdzekļu klāstā neapjukt? Šajā rakstā apkopojām jaunākos pētījumus un iespējas brūču kopšanai un dzīšanas procesa veicināšanai.


Aktualitāte

AVOTS: Christina Lindhom, Richard Searle. Wound management for the 21st century: combining effectiveness and efficiency. International Wound Journal, Volume 13, Issue S2, July 2016, Pages 5–15.

Brūču rašanās iemesli ir dažādi: vienas rodas pēc ķirurģiskas iejaukšanās, citas traumu rezultātā, dažas attīstās tādu faktoru dēļ kā cukura diabēts vai asinsvadu slimības. Tāpēc brūces klasificē akūtās (ķirurģiskas brūces un apdegumi) un hroniskās (kāju čūlas, diabētiskas čūlas, izgulējumu brūces). Neatkarīgi no iemesla brūces ietekmē kā pacientus, tā viņu aprūpētājus, gan arī atstāj iespaidu uz veselības aprūpes sistēmu kopumā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti