Žurnāli

DOCTUS — jubilejas numurs. 20 gadi

Divdesmit gadi — vienlaikus nopietns vecums un tik ļoti īss laika sprīdis! Laiks, kurā tik daudz kas mainījies un — nemaz tik ļoti.

Doctus galvenā redaktore — Diāna RičikaPāršķirstot pirmos Doctus numurus, daudzas tēmas it kā šodien rakstītas. Ģimenes ārsti stāsta, ka viņiem uzkrauj maisu mugurā un saka: velc, vecīt! Kur nu vēl trāpīgāk par šodienas situāciju! Vai 1998. gadā rak-stām par datorizāciju Piņķu ambulancē — ja ar to elles mašīnu izdodas labi sarunāties, izrādās, ir vieglāk dzīvot. Arī tik trāpīgi e–veselības kontekstā. Un smaidu raisošs virsraksts “Katrs cīsiņš grib būt desa” — tas dabas likums, tā saka intervijas varonis, kurš (kāda providence!) pēc 15 gadiem kļūst par veselības ministru. Vai žurnāla slejās vaicājam par aknu transplantāciju: vai tā būs Latvijā? Nē — 1999. gadā. Un nē vēl joprojām.

No otras puses, divdesmit gadi ir laiks, kurā visi esam mainījušies: medicīnas un farmācijas vide, sabiedrība, jūs, lasītāji, un arī mēs, žurnāla veidotāji, jo visi esam cits cita spogulis. Kļuvuši lielāki individuālisti, pašpietiekamāki, steidzīgāki, prasīgāki, reālistiskāki, dzīves rūdītāki. Kā Ziedoņa epifānijā: “...visas tās krāsas uz mūsu spārniem — tie jau arī ir tikai pelni no pilīm, kas nodegušas.” Skaistas — pieredzes krāsas. Ticu, ka žurnāla raksturs, kodols, dvēsele nemainās. Pirmajā redakcijas slejā 1997. gadā tā laika izdevējs rakstīja: citi jautā, vai esat traki, ka izdodat medicīnas žurnālu. Un atbildēja — varbūt, bet pavisam noteikti var apgalvot, ka žurnāla veidotājiem nav vienalga. Un šī īpašība Doctus raksturo joprojām. Medicīnas žurnāls mūsdienās ir kā saziņas artērija — pulsējoša, dzīva. Ar medicīnas, ar viedokļu rakstiem un personību sarunām aicinām jūs domāt, analizēt, just. Šaubīties un uzdot jautājumus, ieklausīties un klausīties, skatīties no dažādiem skatu punktiem. No perspektīvas, tuvplānā. Skatīties acīs cits citam.

Paldies jums visiem — zinīgajam lasītājam, lieliskajiem sadarbības partneriem un azartiskajai Doctus komandai — par šiem divdesmit skaistajiem uzticēšanās un krāsainas pieredzes gadiem!

Doctus galvenā redaktore

Uz augšu ↑