Žurnāli

UZ DECEMBRA NUMURA VĀKA

ANATOLIJS DANILĀNS, Dr. habil. med., prof., gastroenterologs, Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidents

           Par vāka tēlu: “Skaistā Ziemassvētku tradīcija — atrast un pārnest mājās skaistāko eglīti un kopā ar savējiem to izrotāt!”

Medicīnā strādā: “Vairāk nekā 51 gadu.”

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “Esmu guvis medicīnas zinātņu kandidāta, medicīnas zinātņu doktora grādus, docenta, profesora titulus. Vairākus gadu desmitus esmu līdz šim vienīgais Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidents. Tapušas 15 medicīnai veltītas grāmatas, vairāk nekā 300 zinātniskas publikācijas un raksti, esmu uzstājies radio un televīzijas pārraidēs, nolasījis 200 zinātniskus referātus mediķiem, vairāk nekā 400 referātus iedzīvotājiem par medicīnas jautājumiem dažādās pasaules valstīs. 2009. gadā saņēmu Gada balvu medicīnā, 2012. gadā Ilmāra Lazovska balvu medicīnā, 2017. gadā balvu par mūža ieguldījumu medicīnā. Esmu nodibinājis laimīgu ģimeni — man ir sieva, dēls, meita, divi mazdēli un divas mazmeitas.”

Ārpus darba: “Daudz staigāju, regulāri apmeklēju somu pirti, reizēm skrienu, lasu grāmatas, skatos TV pārraides, spēlēju atjautības spēles: lines game, sudoku, salieku dažādus Rubika kubikus.”

Dzīves princips: “Strādāt darbu, kas atbilst raksturam, censties saprast citus cilvēkus un mēģināt viņiem palīdzēt, mīlēt savu sievu un savus tuvākos, iespējami maz melot un nemaz neblēdīties.”

Foto un vāka māksliniece: Inese Austruma

Uz augšu ↑