Žurnāli

UZ MAIJA NUMURA VĀKA

Anda Ķimene, pediatre, neonatoloģe, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Neonatoloģijas klīnika

              Par vāka tēlu: “Baltā galdauta svētki — kopā būšana, piederība, dalīšanās priekā citam ar citu. Iedibiniet arī jūs šo skaisto tradīciju!”

Medicīnā strādā: “Ārsta grādu ieguvu 1979. gadā, jau 38 gadus esmu ārste.”

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “Esmu uzaugusi ārstu ģimenē, abi vecāki mediķi, izvēlējos iet viņu pēdās. Pēc studijām sāku strādāt Līvānu zonālajā slimnīcā. Pirmo gadu strādāju par iecirkņa pediatri, pēc tam divus gadus biju bērnu nodaļas vadītāja. Kopš 1982. gadā strādāju Gaiļezera bērnu slimnīcā kā neonatoloģe. 2000. gadā kļuvu par Neonatoloģijas nodaļas vadītāju, tad strādāju kā vispārējās pediatrijas klīnikas virsārste, pēdējos divus gadus esmu neonatoloģe Neonatoloģijas klīnikā. 2002. gadā ieguvu sertifikātu neirosonoskopijas un vēdera ultrasonoskopijas specialitātē, ko ikdienā praktizēju paralēli neonatoloģijai.”

Ārpus darba: “33 gadus dziedāju Zinātņu akadēmijas korī Gaismaspils, piedalījos visos dziesmu svētkos, kas notika šajā periodā. Aizrauj ceļošana, esmu apceļojusi Eiropu, bijusi Amerikā un Kanādā. No ikdienas stresa atslēdzos, pagatavojot garšīgu maltīti.”

Dzīves princips: “Uz darbu eju ar prieku, mīlu to, ko daru. Būt ārstam ir mans dzīves aicinājums, kas man dod spēku ikdienā. Otrs spēka avots ir mana ģimene, mēs bieži esam kopā — ģimenes tradīcija ir kopā būšana.”

Grims, foto un vāka māksliniece: Inese Austruma

Uz augšu ↑