Aspirīna lietošana nepaaugstina sirds mazspējas notikumu risku pacientiem ar sirds mazspēju

Doctus . | 2017. gada 2. augusts

Pētījumā pierādīts, ka kardiologu bažām par to, ka aspirīna lietošana paaugstina hospitalizāciju un nāves risku pacientiem ar sirds mazspēju, kuri lieto angiotenzīna konvertējošā enzīma inhibitorus vai angiotenzīna receprotu blokatorus, nav pamata.

Lielā, nejaušināta iedalījuma, divkārtnepārredzamā, salīdzinošā, 10 gadus ilgā WARCEF (Warfarin and Aspirin for Reduced Cardiac Ejection Fraction) pētījumā novērtēja aspirīna un varfarīna lietošanu 2305 pacientiem ar sirds mazspēju. Visiem pētījumā iekļautajiem pacientiem bija normāls sinusa ritms un visi lietoja medikamentus sirds mazspējas ārstēšanai.

Pētnieki šī pētījuma apakšpētījumā atklāja, ka aspirīns nepaaugstina sirds mazspējas notikumu risku pacientiem ar sirds mazspēju. Iepriekš veiktos pētījumos (mazākos nekā WARCEF) tika izteikts minējums par aspirīna negatīvo efektu, lietojot to kopā ar sirds mazspējas medikamentiem, iespējamas bioķīmiskas mijiedarbības dēļ.

Pētnieki norāda, ka šī pētījuma rezultāti apstiprina, ka aspirīna lietošana ir droša pacientiem ar sirds mazspēju. Vairāk nekā 40 % amerikāņu lieto aspirīnu un starp sirds mazspējas pacientiem šis īpatsvars varētu būt pat lielāks. Ārsti atzīst, ka šī pētījuma rezultāti ir ļoti palīdzoši, jo viens no kardiologu lielākajiem izaicinājumiem ir vairāku medikamentu izrakstīšana vienam pacientam, ārsts vienmēr grib būt pārliecināts, ka izrakstītais medikaments pacientam palīdzēs nevis kaitēs.

AVOTS: Teerlink JR, Qian M, Bello NA, et al. Aspirin Does Not Increase Heart Failure Events in Heart Failure Patients. JACC: Heart Failure, 2017; 5 (8): 603.

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Vecais, labais aspirīns

    Tā mīļi gribas dēvēt šo preparātu, ko lieto jau vairākas paaudzes. Aspirīna pirmsākumi meklējami tālajā XIX gadsimtā. Aspirīns bija viens no vispopulārākajiem XX gadsimta pirmās puses medikamentiem: par to liecina tā daudzie sinonīmi, kuru skaits pārsniedz 400. [1] Vispopulārākais acetilsalicilskābes nosaukums pasaulē ir aspirīns. Atzinību un popularitāti aspirīnam nodrošināja tā izteiktā pretsāpju, pretdrudža un pretiekaisuma darbība, tāpēc pieprasījums pēc tāda medikamenta, kas remdē sāpes, mazina drudzi un iekaisumu, ir liels.Tā mīļi gribas dēvēt šo preparātu, ko lieto jau vairākas paaudzes. Aspirīna pirmsākumi meklējami tālajā XIX gadsimtā. Lasīt visu