Žurnāli

UZ SEPTEMBRA NUMURA VĀKA

VIESTURS LIGUTS, Dr. med., asoc. prof., anesteziologs, reanimatologs. Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas galvenais speciālists

              Par vāka tēlu: “Dzīve kā mācību un pieredzes maratons. Jāgrib tikai lasīt!”

Medicīnā strādā: “Medicīnā esmu 43 gadus, no tiem divus ķirurģijā, ar intensīvo terapiju un klīnisko toksikoloģiju esmu saistīts kopš 1980. gada.”

Svarīgākie punkti darba dzīvē: “Klīniskā ordinatūra anestezioloģijas—reanimatoloģijas specialitātē 1978.—1980. Gadā Rīgas Medicīnas institūta (tagad RSU) Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedrā. 1991. gadā sāku pedagoģisko darbu Latvijas Medicīnas akadēmijā (tagad RSU), 1994. gadā ieguvu medicīnas doktora grādu. 2001. gads bija nozīmīgs ar to, ka tika izdota “Toksikoloģijas rokasgrāmata”, bet 2008. gads — ar to, ka biju līdzautors oriģinālpublikācijai žurnālā New England Journal of Medicine. No 2003. gada esmu RSU Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras asociētais profesors.”

Ārpus darba: “Fotografēšana (pārsvarā daba) un makšķerēšana (lielisks atpūtas veids, kaut gan esmu amatieris–teorētiķis). Ja brīvais laiks atļauj, patīk lasīt grāmatas par vēsturi un daiļliteratūru ar filozofisku ievirzi.”

Dzīves princips: “Katru jaunu dienu cenšos sākt, ievērojot Kurta Vonnegūta ieteikumu: “Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra.””

Foto un vāka māksliniece: Inese Austruma

Uz augšu ↑