Žurnāli

UZ OKTOBRA NUMURA VĀKA

Dr. Dina Sebre, alergoloģe, bērnu alergoloģe, pediatre.

 “Ir patīkami PERSONĪBAS slejā lasīt interviju ar alergologu, kas ne vienai vien jauno speciālistu paaudzei ir iemācījis ar konkrēto disciplīnu saistītos pamatus. Gadiem ejot, esmu pieķērusi sevi pie domas, ka darbā ar sarežģītāku pacientu bieži iedomājos: kā būtu rīkojies dakteris Lozovskis? Mācoties rezidentūrā un strādājot kopā pieņemšanās, pārsteidza tas, kā viņš prata atrast izeju no situācijas, kas man tajā brīdī šķita strupceļš. Vienmēr ar smaidu atceros, kā dakteris Lozovskis citēja kāda sava pedagoga (šobrīd diemžēl neatminu, kura) teikto: “Skolotāja uzdevums ir iemācīt ieraudzīt mežu, kokus varēs skaitīt visu dzīvi.” Atliek novēlēt darba sparu un veselību!”

“Jaunu medikamentu izstrāde un ieviešana apritē ir laikietilpīgs, izmaksu ziņā dārgs process. Ne mazāk svarīgi, lai jaunais preparāts būtu atpazīstams arī pēc nosaukuma. Farmaceites Ingas Sīles rakstā “Kā zāles tiek pie sava zīmola vārda?” ar interesi iepazinu medikamenta nosaukuma veidošanās procesu. Atmiņā, protams, vislabāk paliek nosaukumi, kas pauž konkrētu darbību vai iedarbības mērķi. Zāļu nosaukumu darināšanā svarīgi izrādās pat izmantotie burti.”

“Jaunu un ne tik jaunu ārstu dzīvē bieži jāsaskaras ar nedrošību, nepārliecinātību par savām spējām, profesionalitāti. Pozitīvs un iedrošinošs raksts — tāds bija mans pirmais iespaids par Dr. Roberta Federa vēstījumu “Domāšana ārpus kastes”. Šķiet, galvenais ir saprast, ka ikkatru no mums — lai cik profesionāli izcils kāds būtu savā jomā — var mākt šaubas. Bet tam būtu jākalpo par stimulu iepazīt, izzināt un attīstīties.”

“Katrs no mums atrod informāciju, kas uzrunā personīgi. Lai, lasot žurnālu, katram aizraujošu stāstījumu pilnas lappuses, izzinot cilvēka dabu, slimības un vājības!”

Uz augšu ↑