Atklāta saistība starp kaulu šūnām un cukura līmeni asinīs

Doctus . | 2018. gada 15. februāris

Kaulu šūnas ne tikai veido kaulus, bet arī ietekmē cukura līmeni asinīs. Pētnieki ir atklājuši jaunu mehānismu, kas kontrolē šo saistību. 

Kaulu šūnu metabolisms nosaka, cik daudz cukura tās izmanto; ja kaulu šūnas izmanto vairāk cukura nekā parasti, tas var samazināt glikozes līmeni asinīs. Šis atklājums var ietekmēt osteoporozes un cukura diabēta terapijas iespējas nākotnē.

Līdz šim tika uzskatīts, ka skelets ir inerti audi, bet tā nav taisnība. Skelets nepārtraukti remodelējas: vecie kaulu fragmenti noārdās un jauni veidojas, skelets pilnībā atjaunojas katrus 10 gadus. Ir specifiskas šūnas, kas veido kaulus un ir tādas, kuras noārda. Lielākā daļa medikamentu primāri iedarbojas uz tām šūnām, kuras noārda kaulus. Diemžēl tas nozīmē arī to, ka šūnas, kuras piedalās kaulu veidošanā, arī pārtrauc darboties. Lai izstrādātu jaunus medikamentus, zinātnieki strādā pie tā, lai atklātu, kā aktivizēt kaulus veidojošās šūnas. Lai to sasniegtu, ļoti svarīgi ir saprast, kā vispār šīs šūnas darbojas.

Šajā pētījumā atklāja divas konsekvences. Pirmā, pelēm veidojās pārmērīgi smagi kauli, kopā ar smago kaulu veidošanos pētnieki pamanīja, ka  kaulu šūnas absorbē lielu daudzumu glikozes.

Otrā un pat vēl negaidītāka konsekvence bija, ka peles ar smagiem kauliem bija slaidas. Peles neuzņēma svaru arī kļūstot vecākas, kā parasti gadās ar normālām pelēm. Peles ēda tieši tik pat daudz kā citas peles un bija pat mazāk fiziski aktīvas. Tālāki pētījumi atklāja, ka pelēm ir zemāks cukura līmenis asinīs.

Pētnieki skaidro, ka pelēm, kurām vairāk glikoze tika absorbēta skeletā, bija zemāks cirkulējošās glikozes līmenis asinīs, kas rezultējās slaidākā ķermenī. Šis atklājums apstiprina jaunu saistību starp kaulu šūnām un glikozes līmeni asinīs.  Šī saistība var ietekmē jaunu medikamentu izstrādi osteoporozes un cukura diabēta ārstēšanai.

 AVOTS:  Dirckx N, Tower RJ, Mercken EM, et al. Vhl deletion in osteoblasts boosts cellular glycolysis and improves global glucose metabolism. Journal of Clinical Investigation, 2018

Uz augšu ↑