Izstrādāta valkājama sistēma, kas monitorē kuņģa un zarnu trakta aktivitāti visas dienas garumā

Doctus . | 2018. gada 28. marts

Pētnieku komanda ir izstrādājusi valkājamu, neinvazīvu sistēmu, kas monitorē kuņģa elektrisko aktivitāti 24 stundu periodā, principā tā ir kā kuņģa un zarna trakta elektrokardiogramma.

Šī ierīce ļauj monitorēt kuņģa un zarnu trakta aktivitāti ārpus stacionāra, kas būtiski samazina izmaksas. Ilgstoša ierīces lietošana palielina iespējamību “noķert” patoloģiskus notikumus.

Zinātnieki ir izveidojuši 3D printētu portatīvu kastīti, kas ir savienota ar 10 maziem valkājamiem elektrodiem. Kuņģa un zarnu trakta elektrogrammas ierīceŠie ierīce ir testēta uz 11 bērniem un vienu pieaugušo.  Pētnieki atklāja, ka dati no šīs ierīces ir salīdzināmi ar klīniskās metodēs iegūtiem datiem. Tik atklāts arī, ak kuņģa elektriskā aktivitāte mainās ne tikai ēšanas laikā, bet arī miega laikā, sekojot saviem cirkadiāniem ritmiem.

Pētnieki uzskata, ka šī jaunā ierīce ļaus gastroenterologiem ātri redzēt, kur un kad daļa kuņģa un zarnu trakta uzrāda patoloģisku ritmu un veikt precīzu, ātru un personalizētu diagnostiku.

AVOTS: Gharibans AA, Smarr BL, Kunkel DC, et al. Artifact Rejection Methodology Enables Continuous, Noninvasive Measurement of Gastric Myoelectric Activity in Ambulatory Subjects. Scientific Reports, 2018.

Uz augšu ↑