Saistība starp infarktu un iekaisīgu zarnu slimību

Doctus . | 2018. gada 8. marts

Pētījumā ar vairāk nekā 22 miljoniem pacientu pierādīja ciešu saistību starp iekaisīgu zarnu slimību (IBD) un sirds slimību attīstību.

Sen jau bija izpētīts, ka iekaisumam ir svarīga loma sirds slimību attīstībā. IDB ietver divas hroniskas iekaisīgas slimības, kas skar kuņģa un zarnu traktu: čūlainais kolīts un Krona slimība. ASV gandrīz 3 miljoniem cilvēku ir IDB, katru gadu tiek diagnosticēti 70 000 jauni gadījumi. Iepriekš veiktos pētījumos jau ir pierādīta saistība starp citām hroniskām iekaisīgām slimībām un sirds slimību attīstību, bet saistība starp IDB un sirds slimībām līdz šim bija neskaidra.

Tika veikts trīs gadu pētījums ar vairāk nekā 22 miljoniem pacientu, infarktu gandrīz divas reizes biežāk novēroja pacientiem ar IDB, nekā pacientiem bez IDB (5,9 % pacientiem ar IDB un 3,5 % pacientiem bez IDB). Pētnieki arī secināja, ka tādi sirds slimību riska faktori kā augsts asinsspiediens, cukura diabēts un smēķēšana arī biežāk ir pacientiem ar IDB. Pēc samērošanas pēc vecuma, rases, dzimuma un tradicionālajiem sirds slimību riska faktoriem, pacientiem ar IDB ir par 23 % augstākas izredzes, ka attīstīsies infarkts nekā pacientiem bez IDB.  Pētnieki arī secināja, ka augstāks risks ir gados jaunākiem pacientiem (zem 40 gadu vecuma).  

Pētnieki cer, ka šī pētījuma rezultāti liks ārstiem vairāk/ precīzāk izmeklēt pacientus ar IDB uz sirds slimībām.

AVOTS: University Hospitals Cleveland Medical Center. Link between heart attacks and inflammatory bowel disease: Research indicates strong role in development of cardiovascular disease. ScienceDaily. ScienceDaily, 6 March 2018. 

Uz augšu ↑